----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

12 czerwca 2022

Udostępnij znajomym:

Society of St. Adalbert - Chicago

Poniżej przedstawiamy apel Society of Saint Adalbert skierowany do Polonii:

LOS KOŚCIOŁA ŚW. WOJCIECHA.

ROZSTRZYGA SIĘ ZA KILKA DNI.

 

Od naszego działania zależy, czy uda się go uratować. Nie dopuśćmy, aby ta perła polskiego dziedzictwa w Ameryce została zniszczona. Wszystkie ręce na pokład!

OBECNA SYTUACJA KOŚCIOŁA 

Kardynał Cupich zamknął parafię i pragnie sprzedać kościół.  Organizacje polonijne, jak również meksykańskie, wyczerpały możliwości apelacji w Watykanie, który pozostawił decyzję Cupichowi. To oznacza, że kościół z pewnością kupi i najprawdopodobniej zburzy jakiś inwestor, dzielnica Pilsen w jakiej znajduje się kościół jest obecnie miejscem bardzo atrakcyjnym dla inwestycji w nieruchomości.

ZOSTAŁA TYLKO JEDNA SZANSA

Jest nią downzoning, czyli zaszeregowanie posesji kościoła do kategorii terenu na jakim nie zezwala się na rozbudowę. Alderman dzielnicy Pilsen Byron Sigcho-Lopez złożył wniosek o downzoning dla Św.Wojciecha. Wniosek ten został przyjęty na posiedzeniu Zoning Committee stosunkiem głosów 11-4. Był to wielki sukces. Jednakże taki wniosek musi być jeszcze zatwierdzony na posiedzeniu Rady Miejskiej Chicago (City Council).  Na tym posiedzeniu aldermani Reboyras i Sposato wnieśli o odroczenie głosowania.  Musiało być to przyjęte zgodnie z procedurą. W dniu 22 czerwca 2022 na posiedzeniu City Council głosowanie takie będzie miało miejsce. W tym dniu rozstrzygną się najpewniej losy kościoła.

CO JEST TERAZ KONIECZNE DLA URATOWANIA KOŚCIOŁA?

Oczekuje się, że z 50 alermanów Chicago, do 20 może głosować za downzoning. Musimy zatem przekonać przynajmniej 10-ciu aby być pewnymi wyniku głosowania mogącego uratować kościół.  

Musimy interweniować u aldermanów dzwoniąc do ich biur i odwiedzając je osobiście. Z racji tego, że stanowimy w wielu dzielnicach bardzo liczącą się część elektoratu, głos nasz z pewnością będzie wysłuchany. Szansa na sukces jest bardzo poważna lecz będzie to możliwe tylko przy naszym dużym zaangażowaniu.

KAŻDY, KTO MIESZKA W CHICAGO I PRAGNIE URATOWAĆ KOŚCIÓŁ, POWINIEN JAK NAJSZYBCIEJ DOMAGAĆ SIĘ U SWOJEGO ALDERMANA ABY GŁOSOWAŁ ZA DOWNZONING DLA ŚW. WOJCIECHA.  DZWOŃMY, ODWIEDZAJMY BIURA.

Poniżej link do strony, na której łatwo można wyszukać informacje o aldermanie dla swojego adresu w Chicago

www.chicago.gov/city/en/depts/mayor/iframe/lookup_ward_and_alderman.html

Można napisać lub powiedzieć:

My name is ___________, and I live in your ward at ( tu wpisać adres). I am contacting you regarding an important vote that will take place in the June 22, 2022 City Council meeting regarding a zoning change for St. Adalbert Church property in Pilsen. I cannot stress enough how important and significant St. Adalbert is to our Polish immigrant community. Please vote for downzoning of St. Adalbert.

W trybie natychmiastowym potrzebne są osoby do zbierania podpisów pod petycjami i rozdawania ulotek z info jak interweniować. Najbardziej efektywnym miejscem są kościoły, zwłaszcza tam gdzie przychodzą Polacy. Musimy to zrobić w ten i następny weekend.  Potem będzie za póżno. Oczywiście można to robić w każdym czasie i miejscu jeśli macie takie możliwości.

Dodatkowe informacje i materiały w Society of Saint Adalbert (SOSA):

tel. 847 334-1639

Facebook:  Obronić Kościół lub Society of Saint Adalbert – Chicago

email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----