----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Biuro prokuratora powiatu Cook oinformowało, że mężczyzna znany jako Dreadhead Cowboy, aresztowany za jazdę konno po autostradzie Dan Ryan, zostanie również oskarżony o okrucieństwo wobec zwierząt.

33-letni Adam Hollingsworth w poniedziałek jechał swoim 7-letnim koniem Nunu przez około pół godziny po autostradzie w asyście policyjnych motocykli, powodując zakłócenia w ruchu drogowym, pragnąc zwrócić uwagę na niedawną eskalację przemocy z użyciem broni palnej, której ofiarami są dzieci.

Kiedy policji udało się zmusić mężczyznę do zjazdu z autostrady na wysokości 95th Street, został on aresztowany za lekkomyślne zachowanie, utrudnienia w ruchu drogowym i stworzenia sytuacji zagrożenia. Na miejscu okazało się, że jego zwierzę doznało obrażeń, krwawiło z kopyta, miało kontuzję nogi, a na ciele były widoczne rany od siodła. Koniem zajęli się przedstawiciele Animal Control i obecnie przebywa pod ich opieką. Policja twierdzi, że koń "wydawał się skrajnie wyczerpany", a później upadł przewieziony do schroniska dla zwierząt i nie był w stanie samodzielnie wstać.

Nowe szczegóły dotyczące stanu konia spowodowały, że mężczyzna usłyszał zarzuty okrucieństwa wobec zwierząt. Hollingsworth ma stanąć przed sądem w środę.

"Wczoraj chciał tylko, żeby jego głos został wysłuchany, nie chciał zrobić nic złego" - powiedziała siostra aresztowanego, Lateshia Hollingsworth. "On ma kilka koni i wszystkimi się opiekuje".

Inny mężczyzna, Darron Luster, został także aresztowany za utrudnianie i stawianie oporu przy aresztowaniu podczas tego incydentu. Został zwolniony po wpłaceniu 1,000 dolarów kaucji.

JM