Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

80-letni mężczyzna zmarł w poniedziałek z powodu ekspozycji na zimno, kiedy w rejonie Chicago nastąpił rekordowy na tę porę roku spadek temperatur. Został znaleziony na podłodze w garażu i uznany za zmarłego na miejscu zdarzenia.

We wtorek opublikowano wyniki sekcji zwłok, które wykazały, że 80-latek zmarł w wyniku nadciśnieniowej i miażdżycowej choroby sercowo-naczyniowej, a ekspozycja na zimno uznawana jest za czynnik przyczyniający się do jej wystąpienia. Jego śmierć została uznana za nieszczęśliwy wypadek.

Lekarz sądowy powiatu Cook poinformował, że mężczyzna jest drugą ofiarą temperatur w Chicago w tym sezonie. Pierwszy przypadek został zgłoszony w ubiegłym tygodniu w Avondale.

Ubiegłej zimy biuro lekarza sądowego odnotowało 60 zgonów w powiecie Cook wynikających z wyziębienia, do których doszło między 14 września 2018 roku a 23 maja 2019.

We wtorek w naszym mieście odnotowano rekordowo niskie temperatury. Odnotowana na lotnisku O’Hare temperatura 7 stopni pobiła wcześniejszy rekord zimna, ustanowiony w 1986 roku.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: