----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

02 maja 2022

Udostępnij znajomym:

DuPage County po raz kolejny zostało uznane za najzdrowszy powiat w naszym stanie - jak wynika z raportu 2022 County Health Rankings & Roadmaps.

Powiat DuPage co roku plasuje się w pierwszej szóstce raportu opracowywanego od 2011 roku przez Robert Wood Johnson Foundation oraz Population Health Institute z University of Wisconsin.

Autorzy mierzą i klasyfikują wyniki i czynniki zdrowotne w powiatach w całej Ameryce. W tegorocznym raporcie uwzględniono także dane dotyczące zgonów spowodowanych przez Covid-19 w 2020 roku.

"Wyniki zdrowotne są obrazem dzisiejszego zdrowia: tego, jak długo żyjemy na poziomie społeczności i jaka jest nasza samoocena stanu zdrowia - powiedziała Sheri Johnson, dyrektor Instytutu Zdrowia Populacji UW i współdyrektor County Health Rankings & Roadmaps. „Czynniki zdrowotne to takie rzeczy, jak dochód i wykształcenie, wsparcie społeczne rodziny – które pomagają przewidywać przyszłe zdrowie”.

Ze 102 powiatów Illinois, DuPage znalazło się na szczycie listy zarówno pod względem ogólnych wyników, jak i czynników zdrowotnych, podczas gdy położony daleko na południu powiat Alexander zajął ostatnie miejsce w obu. Powiat Cook uplasował się na 41. miejscu pod względem wyników zdrowotnych i 66. pod względem czynników zdrowotnych.

Oprócz rankingów raport podkreśla mocne strony każdego powiatu i obszary wymagające poprawy.

W powiecie DuPage 99% populacji mieszka w "rozsądnej" odległości od parku lub obiektu rekreacyjnego. W Cook County jest to 98%.

Tylko 23% dorosłych mieszkańców powiatu DuPage jest nieaktywnych fizycznie - średnia dla stanu wynosi 25%, a w powiecie Cook 26% dorosłych zgłosiło brak aktywności fizycznej.

Obszary wymagające poprawy zarówno w powiecie DuPage, jak i Cook, obejmują otyłość dorosłych i palenie tytoniu, a także poprawę warunków mieszkaniowych. Raport wykazał, że oba powiaty borykają się z poważnymi problemami mieszkaniowymi, definiowanymi jako odsetek gospodarstw domowych z co najmniej jednym z czterech następujących problemów mieszkaniowych: przeludnienie, wysokie koszty mieszkaniowe, brak kuchni lub urządzeń sanitarnych.

Tegoroczny raport podkreśla znaczenie bezpieczeństwa ekonomicznego dla mieszkańców wszystkich społeczności w świetle pandemii COVID-19, która ujawniła i zaostrzyła rasizm i wykluczenie ekonomiczne.

„Te problemy istniały przed pandemią” — powiedziała Johnson. „Naprawdę ważne jest skoncentrowanie się na nich, gdy zmierzamy w kierunku sprawiedliwego ożywienia, które traktuje bezpieczeństwo ekonomiczne jako klucz do zdrowia”.

Opieka nad dziećmi

Jest jedną z tych kwestii, na których koncentruje się raport.

„Pandemia uwidoczniła znaczenie posiadania przystępnej i dostępnej opieki nad dziećmi jako klucza do zdrowia społeczności” – powiedziała Johnson.

Opieka nad dziećmi nie jest już uważana za przystępną cenowo, jeśli przekracza 7% dochodu gospodarstwa domowego, zgodnie z wytycznymi Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej USA.

W powiatach Illinois koszty opieki nad dziećmi stanowią 16% do 39% dochodu gospodarstwa domowego. W skali kraju na opiekę nad dziećmi przeznacza się średnio 25% dochodu gospodarstwa domowego.

„Istnieje potrzeba zmiany na poziomie systemu” - uważa Johnson, wymieniając takie kwestie, jak zasiłki na opiekę nad dziećmi, płatny urlop rodzinny i płatny czas wolny.

Pełny ranking dostępny jest na stronie: https://www.countyhealthrankings.org/

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----