Dwa chicagowskie szpitale wśród najlepszych w kraju
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Drugi szpital w Chicago - Rush University Medical Center - znalazł się na liście 20 najlepszych szpitali w kraju według US News & World Report, dołączając do obecnego już w tym gronie Northwestern Memorial Hospital.

Northwestern zdobył pierwsze miejsce w stanie dziewiąty rok z rzędu, a dziesiąte w kraju po raz drugi. Rush zajął drugie miejsce w rankingu najlepszych szpitali w Illinois i 17. miejsce w całym kraju.

Inne szpitale, które zajęły wysokie miejsca w stanowym rankingu, ale nie znalazły się na krajowej liście, to: University of Chicago Medical Center, który uznany został za trzeci najlepszy w Illinois, Loyola University Medical Center w Maywood - czwarte miejsce; oraz Advocate Christ Medical Center w Oak Lawn - które uplasowało się na 5 miejscu.

Shirley Ryan AbilityLab w Streeterville ponownie uznane zostało za najlepszy szpital rehabilitacyjny w kraju - już po raz 30. z rzędu.

Wiele szpitali na konkurencyjnym rynku w rejonie Chicago zwraca szczególną uwagę na rankingi, reklamując wysokie oceny w nadziei, że przyciągną one więcej pacjentów. Te rankingi mogą być szczególnie ważne w tym roku, ponieważ szpitale w całym kraju starają sobie poradzić w obliczu pandemii koronawirusa, która doprowadziła do anulowania planowanych operacji i mniejszej liczby pacjentów innych niż z Covid-19. Wiele szpitali zmuszonych było zwolnić część personelu lub wprowadzić cięcia płac, aby poradzić sobie z utratą dochodów.

Nie tylko rankingi

Jednak eksperci przypominają, że ogólny ranking szpitala nie powinien być jedynym czynnikiem, na podstawie którego pacjent wybiera szpital. Szereg organizacji każdego roku ocenia i klasyfikuje szpitale, stosując różne metodologie, które mogą dawać różne wyniki końcowe. Pacjent wymagający operacji, powinien dowiedzieć się, jak szpital plasuje się pod względem tego rodzaju zabiegów lub specjalności, rozważyć poradę swojego lekarza i sprawdzić, które szpitale objęte są jego ubezpieczeniem zdrowotnym.

US News uszeregowało szpitale pod kątem takich czynników, jak wskaźniki przeżycia i konieczność ponownej hospitalizacji, doświadczenia pacjentów, bezpieczeństwo i personel pielęgniarski. Na podstawie danych pochodzących w większości z Medicare, U.S News uszeregowało szpitale w 16 specjalnościach, w tym kardiologii i kardiochirurgii, ortopedii i specjalizujących się w nowotworach.

Dążenie do doskonałości

Dean Harrison, prezes i dyrektor generalny Northwestern Memorial HealthCare określił wysoką pozycję "odzwierciedleniem wspólnego dążenia do doskonałości".

Northwestern był jednym ze szpitali, które dokonały cięć w ostatnich miesiącach, w tym obniżyły wynagrodzenia dla wyższej kadry kierowniczej nawet o 20% - zgodnie z oświadczeniem szpitala.

"Zdecydowaliśmy się zmniejszyć konkretne wydatki, które mają wpływ na wszystkich pracowników, ale w sposób proporcjonalny do stanowiska i wynagrodzenia, aby zachować miejsca pracy i zapobiec jakiemukolwiek wpływowi na naszą zdolność do świadczenia wysokiej jakości, pełnej oddania opieki" - poinformowały władze szpitala w wydanym oświadczeniu.

Rush awansował w rankingach w tym roku dzięki "konsekwentnemu zaangażowaniu w jakość i wyniki" - powiedział dr Omar Lateef, prezes i dyrektor generalny Rush University Medical Centerl.

University of Chicago Medical Center spadło w tym roku na trzecie miejsce w stanie, z drugiego zajmowanego w ubiegłym roku. Dr Stephen Weber nazwał ten niewielki spadek "rozczarowującym", dodając, że szpital wciąż zajmuje wysokie miejsce w rankingu ze względu na wysoką jakość świadczonej opieki, a także poprawę sposobu dokumentowania opieki i stanu pacjentów, co może mieć w pływ na to, jak dobrze szpital radzi sobie w rankingach.

Rush i university of Chicago Medical Center również wprowadziły cięcia w ostatnich miesiącach. Rush ogłosił plany wstrzymania podwyżek, zwrócenie się do kadry kierowniczej o obniżenie wynagrodzeń i zawieszenie wynagrodzeń motywacyjnych, nagród i premii dla kadry kierowniczej, wykładowców i dostawców, chociaż Lateef powiedział, że Rush ma nadzieję nie obejmować cięciami pozostałych pracowników.

University of Chicago Medical Center wysyła na przymusowe urlopy lub tymczasowo skraca godziny pracy pracowników na stanowiskach nieklinicznych, wykorzystując wakacje i dni osobiste. Szpital poinformował również, że wstrzymuje podwyżki wynagrodzeń w tym roku podatkowym, wraz z wynagrodzeniami motywacyjnymi dla wszystkich dyrektorów i kadry kierowniczej.

Rankingi oparte są na danych sprzed pandemii

Niektórzy zastanawiają się, jak w przyszłości możliwe będzie klasyfikowanie szpitali, które musiały szybko przekształcić się w tym roku, aby walczyć z pandemią koronawirusa.

"Myślę, że jest coś nieodpowiedniego w ocenianiu szpitali w obecnej sytuacji i panujących warunkach" - powiedział Weber z University of Chicago. Porównał to do pomysłu oceny nowojorskich strażaków po atakach terrorystycznych z 11 września.

"Chcemy być postrzegani jako współpracownicy, a nie konkurenci, nawet w realiach rynkowych" - powiedział. "Nie chciałbym myśleć, że instytucja, która zainwestowała i zajęła się dużą liczbą pacjentów z Covid-19 w przyszłości zapłaci za to cenę miejscem w rankingu".

JM