----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

27 lipca 2022

Udostępnij znajomym:

Dwa szpitale w Chicago — Northwestern Memorial i Rush University Medical Center — ponownie znalazły się w pierwszej dwudziestce w kraju według US News & World Report.

Northwestern został uznany za dziewiąty najlepszy szpital w Stanach Zjednoczonych, o jedno miejsce wyżej od dziesiątego, zajmowanego w zeszłym roku. Od 11 lat jest uznawany za najlepszą placówkę medyczną w Illinois.

Rush zdobył tytuł 20. najlepszego szpitala w USA, w porównaniu z 19. miejscem w zeszłym roku. Jest także uznawany a drugi najlepszy szpital w Illinois.

Wiele szpitali w Illinois również znalazło się wysoko w rankingu, ale nie znalazło się w pierwszej dwudziestce w kraju. University of Chicago Medical Center zajęło trzecie miejsce w stanie; NorthShore University HealthSystem zajął czwarte miejsce; a Advocate Christ Medical Centerw Oak Lawn zamyka pierwszą piątkę w Illinois.

US News ocenia szpitale na podstawie ich wyników w 15 specjalizacjach, takich jak urologia, neurologia i neurochirurgia oraz ortopedia, a także pod względem 20 operacji i schorzeń. Wykorzystywane są między innymi dane z Medicare, ankiet satysfakcji pacjentów i rocznej ankiety American Hospital Association.

Wiele szpitali poważnie traktuje oceny z US News i innych organizacji, zwłaszcza w miejscach takich jak Chicago, gdzie istnieje duża konkurencja między świadczeniodawcami opieki zdrowotnej. Szpitale często wystawiają wysokie oceny w swoich reklamach, aby przyciągnąć większą liczbę pacjentów.

Eksperci twierdzą, że rankingi i oceny mogą być ważnymi narzędziami dla pacjentów, wraz z innymi czynnikami, takimi jak skierowania od lekarzy i ubezpieczenie, przy wyborze miejsca otrzymania opieki.

Oceny szpitali co roku dokonuje szereg organizacji, w tym US News, Leapfrog Group i Medicane – czasami z różnymi wynikami, biorąc pod uwagę to, że stosują one różne metodologie. Na przykład Leapfrog przyznał Northwestern Memorial ocenę C w swoich najnowszych ocenach bezpieczeństwa.

W skali kraju US News oceniło klinikę Mayo w Minnesocie, Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles i NYU Langone Hospitals w Nowym Jorku jako trzy najlepsze placówki w kraju.

jm

----- Reklama -----

MONITOR-KONKURS WAKACYJNY

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----