----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

24 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Chicagowska policja poinformowała, że dwie osoby nieletnie w wieku zaledwie 12-lat zostały aresztowane w związku z próbą kradzieży samochodu z użyciem przemocy. Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem w zachodniej części miasta.

Z policyjnych ustaleń wynika, że dwóch 12-letnich chłopców „siłą próbowało odebrać samochód 31-letniej kobiecie”. Zostali oni aresztowani wkrótce po tym incydencie, niecałą milę od miejsca zdarzenia.

Podczas gdy liczba strzelanin i zabójstw w Chicago spadła w porównaniu do ubiegłego roku, nadinspektor chicagowskiej policji, David Brown, poinformował, że kradzieże samochodów z użyciem przemocy (tzw. carjacking) nadal stanowią poważne wyzwanie dla całego departamentu.

W 2022 roku liczba tego rodzaju przestępstw wzrosła o 5 procent w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. W tym roku policja aresztowała 545 osób w związku z kradzieżami samochodów – powiedział Brown – z czego ponad połowa to nieletni.

„Musimy inwestować w naszą młodzież i zapewniać jej sposoby spędzania wolnego czasu, aby mogła podejmować lepsze decyzje i angażować się w życie lokalnych społeczności” – powiedział Brown. „Ale będziemy pociągać młodych ludzi do odpowiedzialności, gdy łamią prawo”.

12-latkowie mieli stanąć przed sądem dla nieletnich we wtorek.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----