----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Jesienią Ameryka jest dyniowa. Początek października to początek inwazji dyń. I to nie tylko ze względu na zbliżające się Halloween - jesienią dynie królują nie tylko na naszych stołach, lecz także w ogrodach, na tarasach czy w salonach - stanowiąc doskonały element dekoracyjny. Niezależnie od tego, czy chcecie ozdobić nimi dom, czy po prostu zjeść, warto wybrać się na jedną z farm dyniowych, gdzie przy okazji można miło spędzić czas z rodziną i to na świeżym powietrzu. Jesienią na farmach czeka na nas mnóstwo atrakcji. Co warte podkreślenia - nie tylko dla dzieci, lecz także dla spragnionych odpoczynku na łonie natury dorosłych. Jakich? Można na przykład przejechać się traktorem lub odwiedzić labirynt kukurydziany, a przy okazji zjeść pysznego pączka i napić się jabłkowego cydru.

Przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych farm, które znajdują się w pobliżu Chicago.

Goebbert's Pumpkin Farm & Garden Center - 35 mil od Chicago

Nie tylko można tam kupić każdy rodzaj dyni, ale też przejechać się wozem na prawdziwym sianie i odwiedzić egzotyczne zoo. Jest tam nawet żyrafa. Będąc na miejscu warto skosztować lokalnych smakołyków – cydrowych pączków oraz dyniowych ciasteczek!

46

County Line Orchard - 40 mil od Chicago

Lubisz sam zbierać dynie, a może jabłka? To świetnie trafiłeś. County Line Orchard to idealne miejsce dla Ciebie. Na miejscu możesz kupić świeżo upieczony chleb, pyszne ciasta, pączki oraz wiele innych jabłkowych smakołyków. Dla najmłodszych niewątpliwą atrakcją w County Line Orchard są kózki pigmejskie i świnki.

41

Jonamac Apple Orchard - 70 mil od Chicago

Na olbrzymim placu z dyniami o wielkości 12 hektarów na pewno znajdziecie wymarzony okaz. A po wycieczce koniecznie wstąpcie do Cider House, który słynie z przepysznych win jabłkowych i cydru. Jest tam także labirynt kukurydziany - wymarzona atrakcja dla nastolatków i dorosłych - dla osób powyżej 13. roku życia, ponieważ może być zbyt straszny dla maluchów.

43

Didier Farms - 34 mile od Chicago

W sezonie jesiennym słynie z Pumpkinfest - który trwa od ostatniego tygodnia września do końca października. Oprócz dużego wyboru dyń z każdego gatunku niewątpliwą atrakcją tego miejsca są wyścigi świń. Na miejscu spałaszujemy pyszne przekąski - wśród nich - jabłecznik.

45

Sonny Acres Farm - 36 mil od Chicago

Znajdziesz tam wszystko co potrzeba, by w domu zapanował jesienny sezon, dynie, sqashe oraz gourds. Co więcej kupisz tam dzieciom halloweenowe przebrania. Do tego pieczona kukurydza i wata cukrowa oraz przejazd... nawiedzonym wagonem.

49

Bengtson's Pumpkin Farm - 30 mil od Chicago

Dynie, kucyki oraz przejażdżki traktorem sprawiają, że Bengtson's jest idealnym miejscem na jesienną wycieczkę. Na miejscu pyszne jedzenie z grilla oraz pączki jabłkowe.

48

Lindberg Pumpkin Patch - 80 mil od Chicago

Na pewno nikt nie będzie tam się nudził. Przejażdżki wozem, zoo, plac zabaw oraz dmuchane zjeżdżalnie, a co najważniejsze - 7-milowy kukurydziany labirynt. W Great Harvest Barn znajduje się kawiarnia i piekarnia, a także sklep z pamiątkami, który jest zaopatrzony w słodycze, przetwory oraz rozmaite dekoracje do domu.

40

Odyssey Fun Farm - 30 mil od Chicago

Na miejscu znajdziecie ogromny plac z dyniami, armatki kukurydziane oraz 15-akrowy labirynt. A dla najmłodszych - dmuchane trampoliny i zjeżdżalnie oraz pociąg-krówka.

42

Dollinger Family Farm - 60 mil od Chicago

To rodzinna farma w Channahon, która jest warta uwagi m.in. ze względu na to, że znajduje się tam stodoła, która jest wpisana do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych. Tradycyjnie możemy kupić tam dynie oraz miło spędzić czas w labiryncie kukurydzianym.

50

al