Dzieci wrócą do szkół - CTU zaakceptowało plan ponownego otwarcia
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Związek Zawodowy Chicagowskich Nauczycieli zatwierdził wstępną umowę, która pozwoli na rozpoczęcie zajęć indywidualnych w chicagowskich szkołach publicznych.

Ponad 25,000 głosowało nad przyjęciem propozycji, czyniąc to porozumienie oficjalnym. Część uczniów będzie mogła wrócić do szkół już w czwartek rano.

Głosowanie zostało potwierdzone tuż przed godziną 12:30 w środę nad ranem. Spośród ponad 25,000 nauczycieli około 13,000 zagłosowało za przyjęciem planu, a nieco ponad 6,500 przeciwko.

Chociaż większość nauczycieli głosowała „za”, prezes CTU, Jesse Sharkey pozostaje sceptycznie nastawiony do porozumienia.

Ten plan nie jest tym, na co każdy z nas zasługuje. Nie my. Nie nasi uczniowie. Nie ich rodziny. Fakt, że CPS nie mogło opóźnić ponownego otwarcia szkół przez kilka krótkich tygodni, aby przyspieszyć szczepienia i przygotowania szkół, jest hańbą” – powiedział.

W czwartek po raz kolejny do szkół wrócą najmłodsi uczniowie – programów przedszkolnych i edukacji specjalnej. Nauczyciele klas od 1 do 5 powrócą do sal lekcyjnych 22 lutego, a ich uczniowie 1 marca. W następnej kolejności w szkołach pojawią się nauczyciele starszych klas, od 6 do 8, aby powitać swoich uczniów powracających 8 marca.

Zgodnie z zawartą umową, zapewnione zostanie specjalne zakwaterowanie dla personelu, którego członkowie rodziny cierpią na przewlekłe schorzenia i mogą być bardziej narażeni na koronawirusa. Pracownikom szkół będą również oferowane szczepienia.

Do tej pory CTU i CPS nie opracowały planu powrotu do szkół uczniów szkół średnicy.

Burmistrz Lori Lightfoot i kurator oświaty, Janice Jackson, wydały w tej sprawie następujące oświadczenie:

„Zdecydowana większość rodzin CPS pozostała odseparowana od swoich szkół przez prawie rok, a ratyfikacja naszej umowy zapewnia rodzinom możliwość wyboru nauki indywidualnej i opcji, która jest dla nich najlepsza. Z niecierpliwością czekamy na powitanie uczniów, którzy w nadchodzących dniach powrócą do swoich klas. Głosowanie to potwierdza siłę i uczciwość naszego planu, który zapewnia rodzinom i pracownikom poczucie pewności w kwestii powrotu do szkół, oraz gwarantuje najlepsze możliwe protokoły bezpieczeństwa pracy. Nasze szkoły są w pełni przygotowane, aby bezpiecznie powitać ponownie uczniów, poczynając od jutra, i chętnie zapewnimy dodatkowe wsparcie rodzinom, które potrzebują czegoś więcej, niż może zapewnić nauka zdalna”.

jm