Dziecko w maseczce do przedszkola
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W momencie, gdy Chicago zaczyna powoli znosić restrykcje i umożliwiać działalność kolejnym biznesom, wielu pracujących rodziców zastanawia się, jak będzie wyglądać opieka nad dziećmi tego lata i czy można zagwarantować ich bezpieczeństwo.

Dobra wiadomość jest taka, że w Illinois nie doszło do wybuchu epidemii w centrach opieki nad dziećmi, chociaż niektóre z nich pozostawały czynne w czasie pandemii, aby zapewnić opiekę dla dzieci niezbędnych pracowników, którzy codziennie musieli chodzić do pracy. Plan ponownego otwarcia Illinois (Restore Illinois) ma na celu utrzymanie tego stanu. Kiedy Chicago wkracza w trzecią fazę, zgodnie z resztą zmiany, wchodzą w życie zmiany, których można oczekiwać w licencjonowanych domowych i grupowych ośrodkach opieki dziennej.

- Codzienne kontrole zdrowia dzieci, opiekunów, personelu i odwiedzających. Osoby z objawami choroby lub gorączki nie będą wpuszczane do środka.

- Maski na korytarzach i w klasach będą obowiązywać wszystkie dzieci powyżej 2 roku życia, a także w momencie przyprowadzania i odbierania dzieci. Maski są opcjonalne podczas zabawy na dworze. Zgodnie z wytycznymi, maski będą stosowane, gdy będzie to praktyczne.

- Dzieci będą musiały zmieniać buty lub nosić pokrowce na buty w momencie przybycia do przedszkola.

- Nie będzie mieszania czy łączenia dzieci z różnych grup, podobnie w przypadku nauczycieli - zostaną oni przypisani do konkretnych klas. Grupa, w której znajdą się dzieci, będzie ich grupą na cały dzień, łącznie z placem zabaw. Zabawki zostaną przypisane o danej grupy i nie będą udostępniane innym dzieciom. Publiczne place zabaw pozostaną niedostępne.

- Stanowiska drzemki muszą być ustawione w odległości 6 stóp od siebie.

- Liczba dzieci w placówkach opieki pozostanie zmniejszona przez pierwsze cztery tygodnie do 8 w grupach dla niemowlaków i 10 w innych grupach wiekowych. Po czterech tygodniach liczby te wzrosną do 12 dzieci w grupach 2-latków; 15 dzieci w grupach wiekowych 3-5 oraz starszych.

- Większy nacisk będzie kładziony na czyszczenie i mycie rąk.

- Dzieci będą spożywały posiłki w swoich klasach, a jedzenie musi być pakowane indywidualnie.

- Potencjalnie może być także rozłożony w czasie moment odbioru i wyznaczona konkretna osoba do odbioru dziecka.

JM