Dzień Dziecka nad wodą
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

9 czerwca na zbiorniku wodnym Wood Dale Grove odbyła się 22. edycja zawodów „Fishing Derby For Children”, organizowanych przez Polish Fishing & Hunting Club.

„Zazwyczaj w zawodach uczestniczy około setka dzieci, W tym roku zarejestrowało się 128 uczestników w wieku od „zera” do piętnastego roku życia” – powiedział prezes klubu Jacek Sokołowski. Po dwóch godzinach rywalizacji miała miejsce miła ceremonia wręczenia nagród dyplomów i medali.

W kategorii dzieci młodszych – od zera do lat 5 – zwyciężyło rodzeństwo Amalia i Christian Czupryna. Drugi był Robert Kłysz, a trzecia Stella Kacprzak. W grupie dzieci od 6 do 10 roku życia zwyciężył Bartek Wiśniowski, który w pokonanym polu zostawił Jakuba Pytlaka. Trzeci był Mathew Dlubala. W kategorii dzieci starszych zwyciężyła Sydney Pieron przed Maryam Heib i Kevinem Jabłońskim. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach odebrali puchary, nagrody, dyplomy i medale. Wszystkie pozostałe dzieci zostały sklasyfikowane na miejscu czwartym. Każde otrzymało dyplom, medal i upominek. Każde dziecko musiało jedynie posiadać wędkę. Przynęty dla ryb oraz smaczny posiłek dla uczestników fundowali organizatorzy. Dzieciom towarzyszyli rodzice i opiekunowie. Impreza zgromadziła ponad 400 osób. Wędkarski Dzień Dziecka jest znakomitą formą spędzenia wolnego czasu na łonie natury i oderwania najmłodszych od wszechobecnych komputerów i innych elektronicznych gadżetów

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak