05 lipca 2018

Udostępnij znajomym:

Siódma edycja pikniku rodzinnego „Poloniada” odbyła się na polanie piątej w parku Busse Woods przy skrzyżowaniu ulic Arlington i Higgins Rd. Na całość imprezy złożyła się część sportowa i piknikowo-towarzyska.

Część sportową rozpoczął poranny bieg na pięć kilometrów rozegrany w kategorii otwartej oraz kilku kategoriach wiekowych dla kobiet i mężczyzn. Uczestniczyło w nim blisko 150 biegaczek i biegaczy. Zwycięzcą biegu głównego został Damian Bednorz z Bensenville, który pokonał trasę pięciu kilometrów w czasie 17 minut i 42 sekund. Na drugiej pozycji przybiegł Krzysztof Bąk z czasem 18:05. Trzeci był Gregory Olesiński, który pokonał trasę w czasie 18 minut i 26 sekund. Wśród kobiet zwyciężyła Halina Kamiński, która uzyskała czas 20:41. Druga na mecie Agnieszka Burkevic przebiegła dystans 5 kilometrów w czasie 23 minut i 20 sekund. Trzecia była Maja Karwowska z czasem 24:10. Na szczególne uznanie zasłużył dwunastoletni Jakub Wójciak, który zwyciężył w kategorii do lat 17 uzyskując znakomity czas 20 minut i jednej sekundy, co dało mu także siódme miejsce wśród wszystkich uczestników biegu.

Po biegu głównym odbył się cały szereg konkurencji biegowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych na krótszych dystansach. Uczestnicy pikniku mieli okazję oglądać relacje sportowe z piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Jedną z atrakcji sprawnościowych było dźwiganie ciężarów, tzw. czajników na czas w walce o tytuł „Najsilniejszego Taty”. Konkurencję prowadził Tomasz Potaczek, jeden z najlepszych zawodników tej konkurencji na świecie, wielokrotny reprezentant Stanów Zjednoczonych, który obecnie reprezentuje barwy Polski. Wśród licznych stoisk oferujących różne produkty i usługi obecne były przedstawicielki Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej oraz Zjednoczenia Polskiego Rzymsko Katolickiego. Impreza trwała 12 godzin i obfitowała w wiele niespodzianek dla dzieci i dorosłych. Kuchnia serwowała wiele smakołyków. Na miejscu można było kupić wiele sportowych gadżetów. Piknik sponsorowały delikatesy „Krystyna’s Deli”, a wolontariusze tej firmy czuwali nad sprawnym przebiegiem całości piknikowej imprezy.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP