Eksperci przewidują 3,400 przypadków do końca tygodnia
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Jeśli obecne tendencje się utrzymają, liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Illinois może wzrosnąć do 3,400 do następnego piątku - wynika z informacji stanowego Departamentu Zdrowia Publicznego.

Agencja opiera te prognozy na danych pochodzących z innych krajów i innych pandemii, oprócz trajektorii przypadków w Illinois w tym tygodniu. Ale departament dodaje, że informacje zmieniają się szybko, więc prognozy najprawdopodobniej ulegną zmianie.

Zakładając, że 20% z prognozowanych 3,400 przypadków będzie miało ciężki przebieg choroby, około 650 osób może wymagać w tym czasie hospitalizacji.

Stanowa agencja zdrowia twierdzi, że środki dystansowania społecznego, takie jak zamykanie szkół, praca z domu oraz zamykanie restauracji i barów, mogą zmienić prognozy.

Wszystkie bary i restauracje w stanie są zamknięte do 30 marca, a klienci mogą zamawiać jedzenie na wynos lub dowóz.

Burmistrz Chicago, Lori Lightfoot, ogłosiła w ubiegły czwartek, że szkoły CPS pozostaną zamknięte do 21 kwietnia. Według rozporządzenia gubernatora Illinois, szkoły publiczne i prywatne w całym stanie powinny pozostać zamknięte do 31 marca, ale gubernator uprzedził rodziców, aby przygotowali się na dłuższe zamknięcie placówek edukacyjnych.

Ponieważ okres inkubacji Covid-19 wynosi 14 dni, Departament Zdrowia Publicznego w Illinois twierdzi, że wszelkie kroki podjęte teraz w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się wirusa, będą wymagały co najmniej dwóch tygodni, aby wykazać jakikolwiek efekt.

Więcej informacji na temat COVID-19 można uzyskać na stronie IDPH: https://www2.illinois.gov/sites/coronavirus/Pages/default.aspx lub dzwoniąc pod specjalnie uruchomioną infolinię: 800-889-3931.

JM

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: