Emerytom łatwiej będzie uzyskać zniżki i dopłaty
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W tym roku więcej osób w wieku emerytalnym uzyska dostęp do wybranych programów stanowych i federalnych, pozwalających na obniżenie kosztów niektórych usług, jak zakup tablic rejestracyjnych, czy darmowe przejazdy środkami transportu publicznego. Wiąże się to z nowymi wytycznymi na 2020 r.

Illinois Department of Aging zapowiedział właśnie, że w życie wchodzą nowe, wyższe limity dochodu, od którego uzależnione jest przyznanie pomocy lub niektórych świadczeń. Chodzi między innymi o zniżki w biurze sekretarza stanu przy odnawianiu tablic rejestracyjnych na samochody, czy programy o nazwie Seniors Ride Free Benefit oraz Persons with Disability Free Transit Ride Benefit, pozwalające na darmowe przejazdy osobom starszym i fizycznie upośledzonym.

Według nowych wytycznych na wspomniane świadczenia kwalifikowała się będzie osoba o dochodzie rocznym w wysokości $33,562. W ubiegłym roku obowiązywała suma $27,610.

Urzędnicy stanowi poinformowali, iż zmiany odzwierciedlają wprowadzone przez urząd Social Security wyrównanie w rocznych kosztach utrzymania.

Paula Bast z Illinois Department of Aging mówi, że świadczenia te pomagają mieszkańcom stanu znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Według oficjalnych danych w ostatnim roku fiskalnym urząd ten otrzymał ponad 126,180 wniosków o przyznanie tego typu pomocy finansowej.

RJ

Udostępnij swoim znajomym: