FBI ostrzega przed przestępcami seksualnymi w sieci
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W momencie, kiedy dzieci znacznie więcej czasu spędzają w Internecie w związku ze zdalną nauką, FBI ostrzega przed zwiększoną aktywnością cybernetycznych przestępców, których ofiarami mogą stać się właśnie one.

Eksperci ds. bezpieczeństwa w sieci twierdzą, że wzrost aktywności online jest szansą dla przestępców seksualnych, którzy prawdopodobnie mogą spróbować wykorzystać pandemię i nawiązać relacje z dziećmi spędzającymi czas w internecie.

"Dzieje się to za pośrednictwem różnych aplikacji mediów społecznościowych, gdzie mogą spotkać przestępców seksualnych, nawiązać relacje online, w wyniku których pedofile zaczynają wykorzystywać dzieci" - powiedział agent specjalny FBI, Wesley Tagtmeyer.

Według Tagtmeyera przestępcy często udają kogoś młodszego, aby zdobyć zaufanie dziecka. Następnie rozpoczyna się proces nawiązywania relacji, uwodzenia. Ostatecznie mogą poprosić dziecko o przesłanie niestosownych zdjęć i filmików. Takie zdjęcia często są wykorzystywane do wymuszania, a przestępca grozi ujawnieniem ich rodzinie i znajomym, jeśli ofiara nie prześle jeszcze bardziej roznegliżowanych zdjęć i nagrań.

"Przestępcy seksualni mogą pracować z domu, dlatego częściej korzystają z internetu i nie ma nadzoru nad ich działaniami w sieci" - powiedział Tagtmeyer. "To zwiększa potencjał dla większej ilości tego typu działalności".

Rodzice martwią się o poziom dostępu, jaki osoby fizyczne mogą uzyskać za pośrednictwem platform internetowych i o swoją zdolność do codziennego nadzorowania aktywności dzieci w sieci.

Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką mogą zrobić rodzice, jest rozmowa z dziećmi na temat bezpieczeństwa w Internecie i uświadomienie im, że każda osoba, którą spotykają w sieci, jest kimś obcym, nawet jeśli myślą, że to inne dziecko.

Oto lista stron, na których można znaleźć więcej informacji na temat cyberprzestępczości:

MissingKids.org
- FBI Crime Against Children/Online Predators  
- FBI's Safe Online Surfing 
- FBI's Stop Sextortion campaign 

JM