----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

28 kwietnia 2022

Udostępnij znajomym:

Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) przedstawiła długo oczekiwaną propozycję zakazu sprzedaży papierosów mentolowych i aromatyzowanych cygar. Może to znacznie obniżyć sprzedaż wyrobów tytoniowych.

Jednak projekt musi wcześniej zostać sfinalizowany, co może zająć lata, gdyż prawdopodobnie spotka się ze zdecydowanym sprzeciwem ze strony koncernów tytoniowych.

"Proponowane przepisy pomogą zapobiec temu, by dzieci nie stały się kolejnym pokoleniem palaczy, pomogą także dorosłym rzucić palenie" – zauważył sekretarz ds. zdrowia i usług socjalnych Xavier Becerra.

Papierosy mentolowe od dziesiątków lat znajdowały się na celowniku organizacji antynikotynowych, które argumentowały, że przyczyniają się one do nieproporcjonalnego obciążenia zdrowotnego czarnoskórych społeczności i odgrywają dużą rolę w zachęcaniu do palenia młodych ludzi.

Mimo, że papierosy mentolowe są już zakazane w wielu stanach, w tym w Kalifornii i Massachusetts, mają ponad jedną trzecią udziału w rynku amerykańskim. W 2019 r. w kraju było ponad 18,5 mln palaczy papierosów mentolowych w wieku powyżej 12 lat. Są one szczególnie popularne wśród młodzieży.

Agencja twierdzi, że wyeliminowanie ich z rynku może znacząco zmniejszyć liczbę chorób i zgonów spowodowanych paleniem tytoniu poprzez "ograniczenie eksperymentów i uzależnień wśród młodzieży".

Proponowane standardy opierają się na "jasnych podstawach naukowych i dowodach", które potwierdzają uzależniający charakter i szkodliwość produktów aromatyzowanych – twierdzi agencja.

Prokuratorzy stanowi w tym, prokurator stanu Illinoi Illinois Kwame Raoul już od jakiegoś czasu wzywali Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) do wprowadzenia takiego ograniczenia. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ

al

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----