Festiwal jamniczych piękności
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Już po raz siedemnasty właściciele jamników oraz piesków innej maści także, mieli okazję pokazać je na dorocznej paradzie jamników zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Krakowa w drugą niedzielę września na platformie dziesiątej w Schiller Woods.

Tradycyjnie już o miejscu na tronie decydowało losowanie, bo trudno jest ocenić i wybrać te najpiękniejsze, gdyż każdy jamniczek był niepowtarzalny i najpiękniejszy, przynajmniej dla swoich właścicieli. Wiele z jamniczych piękności było ustrojonych w krakowskie stroje. W wyniku losowania na królewskim tronie zasiadła roczna Lana Agnieszki Bastrzyk. Tytuły paziów przypadły pięcioletniemu Gieniusiowi, który kroczył po dywanie w asyście Moniki i Sebastiana oraz dwuletniej Lilii, której właścicielami są Karolina i Grzegorz Pieprz.

Atrakcją imprezy był występ zespołu folklorystycznego „Polonia” Anny Krysińskiej. „Był u nas zespół Polonia z piękna scenką krakowską. Był Lajkonik. Dochód z imprezy przeznaczamy na nagrody dla dzieci, które robią szopki krakowskie. Staramy się wzajemnie wspierać. Mamy tutaj rodzinę Filipka, która kwestuje na jego rehabilitację. Bawimy się razem, ale pomagamy też innym” – powiedziała prezes TPK Jolanta Grocholska zapraszając na kolejne krakowskie imprezy.

Odbył się pokaz karate w wykonaniu podopiecznych szkoły Kata Chicago Judo Club. Zainteresowanie wzbudził pokaz polskich aut rodem z PRL-u. Odbyło się losowanie loterii fantowej, w której do wygrania był między innymi bilet lotniczy do Polski. Nad zaspokojeniem apetytów czuwała restauracja „Lutnia” Marka Pieprzyka. Oprawę muzyczną imprezy zapewniali – Marek Kalinowski i Marek Kulisiewicz.