Field Museum znowu otwarte
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W tym tygodniu ponownie otwarta zostanie jedna z większych chicagowskich atrakcji, Field Museum, po tym, jak placówka zamknęła swoje drzwi w listopadzie w związku z gwałtownie rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa w mieście.

Muzeum zaprasza z powrotem swoich członków już od czwartku, a pozostałe osoby w sobotę. Zalecane jest kupno biletów z wyprzedzeniem poprzez stronę internetową. Wstęp do muzeum będzie bezpłatny dla mieszkańców Illinois w poniedziałek i czwartek, 28 stycznia, ale w dalszym ciągu należy zarezerwować wejście na konkretną godzinę.

Wprowadzone środki ostrożności będą obejmować: ograniczenie liczby odwiedzających do 25% pełnej pojemności muzeum, oznaczenia na podłodze pozwalające zachować dystans społeczny, jednokierunkowe ścieżki przez całe muzeum, prawie 150 stacji ze środkami do dezynfekcji rąk oraz wymóg noszenia maseczek. Ekrany dotykowe i obszary interaktywne, w tym Crown Family PlayLab, pozostaną zamknięte, podobnie jak mniejsze galerie, w których trudno jest zachować zalecaną odległość.

Muzeum pozostanie na razie zamknięte we wtorki i środy, z planem ponownego otwarcia siedem dni w tygodniu w przyszłości. Godziny pozostają takie jak wcześniej, od 9 rano do 5 po południu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie muzeum.

Zdj. Field Museum

jm