Filtry powietrza w każdej szkole
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Planując powrót uczniów do szkół Chicagowskie Szkoły Publiczne ogłosiły, że planują wydać 8.5 miliona dolarów na systemy oczyszczania powietrza (air purifiers) do sal lekcyjnych i pomieszczeń dla personelu w celu ochrony przed wirusem.

CPS poinformowało w środę, iż zakończony został audyt systemów wentylacyjnych w prawie każdej szkole dystryktu i planowany jest zakup filtrów powietrza Intellipure HEPA do każdej sali lekcyjnej, która będzie wykorzystywana do nauki osobistej oraz pomieszczeń dla personelu, które nie posiadają wentylacji mechanicznej.

„Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić odpowiednią wentylację w każdej używanej przez nas klasie, same te oczyszczacze są w stanie zapewnić cyrkulację czystego powietrza, która odpowiada korzyściom zapewnianym przez mechaniczną i naturalną wentylację” – powiedział Arnie Rivera, dyrektor operacyjny CPS.

Według Rivery, te 8.5 miliona dolarów zostanie przeznaczonych na zakup ponad 20,000 urządzeń, które zapewnią czyste powietrze w salach lekcyjnych, nawet jeśli mechaniczne lub naturalne opcje wentylacji nie są tam dostępne.

Dystrykt poinformował, że przeprowadzone audyty obejmowały oceny systemów wentylacyjnych w każdej szkole CPS, a także ocenę jakości powietrza, przeprowadzoną przez niezależnego licencjonowanego przez stan specjalistę ds. higieny przemysłowej.

W poniedziałek CPS podało, że 94% pomieszczeń (z ponad 36,000 ocenionych miejsc) w budynkach szkolnych i 99% sal lekcyjnych (z prawie 20,000 ocenionych) posiada działający system wentylacji mechanicznej lub możliwość otwierania okien.

Obszary poddane audytowi obejmują również biura, sale gimnastyczne, biblioteki i stanowiska medyczne.

Licencjonowani przez stan eksperci ocenili 513 kampusów CPS pod względem unoszących się w powietrzu cząstek stałych, poziomu tlenku węgla, temperatury i wilgoci względnej, a każda szkoła została uznana za dopuszczalną do ponownego użytku na podstawie tych wyników.

Dodatkowe oceny sześciu innych szkół, w których niedawno przeprowadzano prace budowlane, zostaną zakończone w „najbliższej przyszłości”. Wyniki dotyczące wszystkich szkół są dostępne na stronie CPS.

106

W październiku przedstawiciele CPS ogłosili, że planują rozpoczęcie nauki osobiste w drugim kwartale roku szkolnego najmłodszych uczniów oraz niektórych uczniów szkół specjalnych. Nowy kwartał rozpoczyna się w poniedziałek.

Od tego czasu liczba przypadków Covid-19 gwałtownie wzrosła w całym stanie, a siedmiodniowy wskaźnik pozytywności testów wynosi 9.5%. Jednak doktor Jennifer Seo, dyrektor medyczna Departamentu Zrowia Publicznego w Chicago, poinformowała, że w szkołach i przedszkolach, które surowo przestrzegają środków łagodzących, nie zaobserwowano epidemii koronawirusa.

„W CDPH jesteśmy przekonani, że plan CPS bezpiecznie umożliwi powrót do nauki osobistej, w oparciu zarówno o nasze doświadczenia z Chicago, jak i na podstawie tego, co obserwujemy w całym kraju” – powiedziała. „Jesteśmy pewni ich solidnych protokołów dotyczących badań przesiewowych, noszenia maseczek, dystansu społecznego i kohortowania, mycia rąk, oczyszczania środowiska i innych środków, w tym planów dotyczących wentylacji”.

Niezależny arbiter w ubiegłym miesiącu orzekł, iż budynki CPS nie są „bezpieczne i zdrowe” dla setek urzędników i innych pracowników, którzy muszą wykonywać swoja pracę osobiście.

Ponadto Chicagowski Związek Zawodowy Nauczycieli złożył wiele skarg na plan dystryktu szkolnego dotyczący wznowienia nauki bezpośredniej, i wskazał na brak odpowiedniej wentylacji w wielu salach lekcyjnych. W ubiegłym miesiącu przedstawiciele związku powiedzieli, że 60% szkół CPS nie posiada centralnego systemu HVAC, a tylko 9% ma systemy filtracji powietrza spełniające zalecenia zdrowia publicznego związane z bezpieczeństwem Covid-19.

Zgodnie z informacjami CPS, każda sala lekcyjna, która będzie wykorzystywana do nauczania osobistego, otrzyma filtr powietrza przed powrotem do niej uczniów.

Chociaż wszyscy uczniowie CPS będą kontynuować naukę zdalną w przyszłym tygodniu, Rivera powiedział, że dystrykt nadal planuje powrót uczniów programów pre-K i programów specjalnych do szkół, a informacje, kiedy to nastąpi, zostaną ogłoszone wkrótce.

„Nasze dzisiejsze zapowiedzi są tylko ostatnim krokiem, jaki podjęliśmy, aby zapewnić naszym uczniom bezpieczny powrót do szkół i będziemy kontynuować nasze działania, ponieważ w dalszym ciągu stawiamy ich bezpieczeństwo ponad wszystko inne”.

jm