Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Gubernator J.B. Pritzker podpisał ustawę, na mocy które firmy ubezpieczeniowe nie będą mogły odmówić pokrycia kosztów EpiPen dla dzieci, środka używanego w nagłych reakcjach alergicznych.

Nowe prawo wejdzie w życie 1 stycznia. Tym samym Illinois stanie się pierwszym stanem, w którym firmy oferujące polisy ubezpieczenia zdrowotnego będą musiały pokrywać koszt wtryskiwaczy epinefryny dla osób, które nie ukończyły 18. roku życia.

„Ustawodawstwo to stanowi duży krok naprzód w ochronie naszych dzieci i rodzin” - napisał na Twitterze gubernator Pritzker.

Rosnące ceny EpiPen stały się problemem dla wielu rodzin, szczególnie biorąc pod uwagę, że data ważności produktu wynosi tylko rok.

Środek podawany podczas wstrząsu anafilaktycznego dostarcza dawkę ratującej życie adrenaliny, która pomaga otworzyć drogi oddechowe i zmniejszyć obrzęk.

EpiPens są gromadzone przez szkoły i rodziców w całym kraju, aby leczyć dzieci z ciężkimi alergiami. Są one stosowane w nagłych wypadkach, aby powstrzymać potencjalnie śmiertelnie reakcje alergiczne na ukąszenia i użądlenia owadów oraz pokarmy, szczególnie takie jak orzechy czy jajka. Szkoły często wymagają przyniesienia dwóch egzemplarzy, rodzice także trzymają je w domach.

Producent EpiPen – firma Mylan – dominowała na wartym miliard dolarów rynku przez ponad dwie dekady. Kilka innych firm oferowało konkurencyjne wtryskiwacze zawierające epinefrynę, ale nie były one tak mocno promowane i przepisywane przez lekarzy.

W 2016 roku Kongres skrytykował podniesienie ceny EpiPen do 600 dolarów za dwupak, co stanowiło pięciokrotny wzrost w ciągu prawie dziesięciu lat. Firma odpowiedziała wprowadzając własną, niskobudżetową wersję za 300 dolarów.

Mylan kontynuuje sprzedaż obu wersji – wynika z danych Elsevier’s Gold Standard Drug. Generyczny wstrzykiwacz Teva jest pierwszą wersją, którą farmaceuci mogą zastąpić nawet przepisany przez lekarzy oryginalny EpiPen.

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location