Fontanna Buckingham ponownie otwarta
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Sobotni wieczór był dla mieszkańców Chicago wyjątkowy i symboliczny za sprawą ponownego uruchomienia fontanny Buckingham w Parku Granta. Jedna z największych atrakcji Chicago została otwarta po raz pierwszy od początku epidemii. Obecna na miejscu burmistrz Lightfoot przyznała, że tegoroczne uruchomienie fontanny to nie tylko symbol nadejścia lata, ale również powrotu do normalności po okresie twardego lockdownu.

„Dzięki ciężkiej pracy i poświęceniu tak wielu ludzi w naszym mieście możemy powiedzieć, że najgorsze mamy już za sobą, ale wciąż jest wiele pracy do zrobienia” - powiedziała burmistrz Lori Lightfoot.

Wydarzenie „włącz lato”, które od dawien dawna oznacza symboliczne uruchomienie fontanny jest organizowane w ramach współpracy spółki ComEd i chicagowskiego zarządu parków. W tym roku akcji nie towarzyszyły znane z ubiegłych lat festyny i koncerty.

Fontanna Buckingham jest jednym z największych tego typu obiektów na świecie i znajduje się przy Columbus Drive w Grant Parku. Od teraz do połowy października będzie można ją podziwiać w pełnej okazałości od 8 rano do 11 wieczorem. Podczas działania fontanna wyrzuca wodę na wysokość do 150 stóp w powietrze, a towarzyszą temu efekty świetlne. Fontannę Buckingham ufundowała Kate Buckingham na cześć tragicznie zmarłego brata. Budowa fontanny kosztowała $750,000.

fk