Foot Locker rejestruje wyborców
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Do sklepów Foot Locker można udać się nie tylko po buty, ale także zarejestrować się do nadchodzących wyborów. Sieć zaangażowała się w kampanię – nie wyborczą, a społeczną. 

Startuje we wtorek, a data nie jest przypadkowa, bo właśnie na 22 września przypada “Narodowy Dzień Rejestracji Wyborcy” (National Voter Registration Day). Punkty rejestracyjne znajdą się łącznie w ponad 2,000 sklepach sieci Foot Locker na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Będą dostępne w Foot Locker, Kids Foot Locker, Lady Foot Locker, Champs Sports i Footaction. Dzięki tym zabiegom właściciele chcą zwiększać świadomość społeczną i pobudzić do oddania głosu obywateli, szczególnie tych młodych, dla których to głosowanie może być pierwszym w życiu. Listopad będzie dla nich pewnego rodzaju sprawdzianem obywatelskim. Wspomniane punkty sklepowe to właściwie kioski, w których będzie można zarejestrować się na wybory, sprawdzić swój status jako wyborcy, a także uzyskać więcej informacji o nadchodzących, listopadowych wyborach. Właściciele sieci Foot-Locker opracowali specjalną stronę internetową, dzięki której wszystko odbywa się on-line. 

„Ten rok jest pełen niepokoju i niepewności co do przyszłości kraju i świata. Nigdy nie czuliśmy większej odpowiedzialności w kształtowaniu naszej wspólnoty. W Foot Locker naszą misją jest inspirowanie i angażowanie ludzi młodych. Współpraca z Rock The Vote była naturalnym rozwiązaniem, aby pomóc w edukacji i dać wsparcie dzisiejszej młodzieży” – powiedział dyrektor generalny FL, Richard Johnson.

Rock The Vote to organizacja działająca społecznie, która zajmuje się edukacją i popularyzacją wiedzy o szeroko rozumianym procesie wyborczym. Tylko w tym roku niespełna milion ludzi skorzystało z jej pomocy – nie dziwi więc fakt, że na współpracę z nią zdecydowała się sieć Foot Locker.

FK