Ford z największą siecią ładowania pojazdów elektrycznych w USA?
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Ford obecnie nie oferuje żadnych pojazdów elektrycznych, ale w czwartek firma ogłosiła, że kiedy tak się stanie, zaoferuje największą północnoamerykańską sieć miejsc do ładowania pojazdów elektrycznych pośród wszystkich producentów samochodów, w tym Tesli.

Jednak w przeciwieństwie do Tesli, Ford nie zbudował tej sieci samodzielnie, współpracując z firmami Greenlots i Electrify America, zajmującymi się ładowaniem pojazdów elektrycznych i tworząc sieć ładowania FordPass. W razie potrzeby użytkownicy zostaną przekierowani do jednej ze stacji ładownia za pomocą aplikacji lub ekranu dotykowego w pojeździe.

W przyszłym roku Ford rozpocznie sprzedaż elektrycznego SUV crossover, o stylizacji opartej na Fordzie Mustangu. To pierwszy pojazd, jaki Ford kiedykolwiek zaoferował, który od samego początku został zaprojektowany jako pojazd elektryczny. Opracowywana jest również elektryczna wersja pickupa Forda F-150.

Sieć FordPass obejmie ponad 12,000 stacji ładowania z 35,000 wtyczek w całych Stanach Zjednoczonych i niektórych częściach Kanady. Według Departamentu Energii, Tesla ma 4,375 publicznych stacji ładowania, z 15,000 stanowisk w USA.

Podczas gdy stacje ładowania Tesli mogą być używane tylko przez samochody Tesla, te w sieci FordPass będą działać z większością innych samochodów elektrycznych. Sieć ładowania będzie obejmować szybkie ładowanie, gdzie można szybko naładować akumulator pojazdu do około 80% w 40 minut. Chociaż same stacje ładowania będą współpracować z wieloma różnymi samochodami, tylko kierowcy Forda będą mogli korzystać z aplikacji FordPass.

Właściciele pojazdów elektrycznych Ford będą mogli płacić za ładowanie za pośrednictwem aplikacji, bez konieczności oddzielnej subskrypcji poszczególnych stacji ładowania. Greenlots, spółka zależna Shell, obsługuje oprogramowanie stojące za aplikacją.

Ford ogłosił również, że współpracuje z Amazon Home Servides w celu zainstalowania domowych ładowarek dla klientów, którzy kupią pojazdy elektryczne Ford. Większość właścicieli samochodów elektrycznych ładuje swoje pojazdy w domu lub w pracy. Ładowarki publiczne, takie jak w sieci FordPass, są najczęściej używane podczas odbywania dłuższych podróży.

Na początku tego roku General Motors ogłosił, że wspólnie z firmą budowlaną Bechtel pracuje nad planem budowy dużej sieci publicznych stacji ładowania w całej Ameryce.

Monitor