----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W momencie, gdy ilość zabójstw i strzelanin w Chicago przekracza zeszłoroczne liczby, policja zamierza bardziej skoncentrować się na systemach gangów, które są jednym z głównych motorów lokalnej przemocy.

Nadinspektor policji w Chicago, David Brown, ogłosił w piątek, że część funkcjonariuszy zostanie przeniesionych do nowych jednostek skoncentrowanych na śledztwach dotyczących gangów, zabójstw, kradzieży samochodów z użyciem broni i narkotykach.

„Chcemy ścigać gangi” – powiedział podczas konferencji prasowej. „Gangi wymykają się spod kontroli w tym mieście. Idziemy za nimi, aby pociągnąć ich do odpowiedzialności.

W oparciu o dane wywiadowcze, nowa strategia ma na celu powstrzymanie przemocy, zanim do niej dojdzie i lepszą współpracę w prowadzeniu dochodzeń dotyczących najbardziej brutalnych przestępstw.

Oprócz gangów, przywódcy departamentu skupią się na kradzieżach samochodów z użyciem broni, a 40 funkcjonariuszy zostanie przeniesionych do zespołów zajmujących się tym rosnącym coraz bardziej problemem w mieście.

W tym roku w Chicago odnotowano już co najmniej 542 zabójstwa – to wzrost o 2% w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku i więcej niż w całym 2019.

Brown powiedział, że potrzebne są zjednoczone wysiłki wymierzone w gangi, w tym współpraca sądów i prokuratury.

„Przy stole jest miejsce” – powiedział „aby włączyć się w nasze wysiłki mające na celu pokonanie gangów”.

jm