Gaz pieprzowy w gimnazjum, 13 dzieci trafiło do szpitala
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Ponad tuzin uczniów trafiło do szpitala po tym, jak jeden z chłopców użył gazu pieprzowego w szkole w dzielnicy Near North Side.

12-latek użyl spraju w ramach zakładu z innymi uczniami około godz. 12:52 w szkolnej kafeterii Jenner Campus Ogden International School of Chicago położonej przy 1119 N. Cleveland Avenue.

Około 30 dzieci zostało zbadanych przez przybyłych na miejsce ratowników medycznych, z tego trzynaścioro trafiło do szpitala. Ich obrażenia nie zagrażały życiu – poinformował przedstawiciel departamentu straży pożarnej.

Jest to najnowszy przypadek z serii użycia gazu pieprzowego na terenie szkoły, które mają miejsce od końca kwietnia. Dziesiątki uczniów z tego powodu trafiły do szpitali. Dwanaścioro uczniów zostało hospitalizowanych po użyciu gazu w dniu 22 maja w szkole podstawowej Hanson Park na północnej stronie miasta.

Sześć z tych incydentów miało miejsce w Morgan Park High School, z powodu ostatniego z nich, do którego doszło 8 maja, problemy zgłosiło 11 uczniów. Sześcioro nastolatków usłyszało oskarżenia w związku z czterema z tych przypadków.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: