Wszystkie drogi prowadzą do...
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Każdego roku w Stanach Zjednoczonych przeprowadza się ponad 30 milionów osób – to oficjalne dane opublikowane przez United States Census Bureau. 2020 rok był inny – wymagający, głównie ze względu na epidemię koronawirusa. To wymusiło zmianę miejsca zamieszkania wielu osób w wielu krajach, także Amerykanów. W większości powód był jeden – utrata dotychczasowego miejsca pracy.

U-Haul, czyli firma wynajmująca ciężarówki do samodzielnych przeprowadzek opublikowała coroczny raport, który pokazuje, do których stanów ich samochody jeździły najczęściej. W zestawieniu na rok 2020 zebrano dane z ponad 2 milionów jednokierunkowych tras wykonywanych ciężarówkami U-Haul. Raport jest miarodajny, bo w całych Stanach Zjednoczonych firma ma ponad 22,000 punktów.

„Chociaż trendy migracyjne U-Haul nie odpowiadają bezpośrednio zmianom populacyjnym ani wzrostowi gospodarczemu, mimo wszystko dane firmy dotyczące wzrostu są skutecznym miernikiem tego, jak dobrze konkretne miasta przyciągają i utrzymują mieszkańców” – przekazał U-Haul w komunikacie.

50

W 2020 roku Tennessee po raz pierwszy w historii zajęło pierwsze miejsce pod względem największej liczby przyjazdów ciężarówek U-Haul. To właśnie przyjazdy stanowiły ponad 50% całego ruchu w tym stanie, co przełożyło się na 12% wzrost względem roku 2019. Tennessee nie ma też problemów z wyludnianiem – liczba wyjazdów wzrosła tylko o 9%. Na drugim miejscu podium znalazł się Teksas, który jest chętnie wybieranych przez Amerykanów od 2015 roku. „Teksas jest bestią pod względem wzrostu populacji” – dodaje Sean McMullen, prezes U-Haul Company z Austin. Niżej, na miejscu trzecim uplasowała się Floryda, która jeszcze rok temu była druga. Na końcu rankingu nie ma wielkich niespodzianek. Ludzie masowo wyjeżdżają chociażby z Illinois. Ten stan zajmuje 49 pozycję w ogólnym rankingu, a liczba osób przywożących swój dobytek do Illinois ciężarówkami U-Haul spadła o 6% względem 2019 roku. Na szarym końcu są jeszcze New Jersey i Kalifornia.

„Widzę, jak wiele osób z Kalifornii przeprowadza się do Tennessee, ponieważ pociąga ich nasz styl życia” - mówi Jeff Porter, prezes U-Haul Company z Nashville. Dodaje, że Tennessee jest atrakcyjne z punktu widzenia podatkowego, ma do zaoferowanie wiele miejsc pracy i jest przyjazne dla biznesu.

Raport został opracowany przez firmę U-Haul, która od 1945 jest liderem wśród firm wypożyczających samochody do samodzielnej przeprowadzki. Ma sieć składającą się z 22,000 punktów we wszystkich 50 stanach USA i 10 kanadyjskich prowincjach. Poniżej prezentujemy listę 10 najchętniej wybieranych przez Amerykanów stanów:

1. Tennessee
2. Teksas
3. Floryda
4. Ohio
5. Arizona
6. Colorado
7. Missouri
8. Nevada
9. Karolina Północna
10. Georgia

fk