----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

27 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Portal Business Insider zaprezentował listę 10 miast, których mieszkańcom najłatwiej zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. W pierwszej dziesiątce nie ma ani jednego miasta z USA.

Jak wynika z analizy, na pierwszym miejscu znalazła się stolica Norwegii, Oslo. Najwyżej sklasyfikowanym miastem w USA było Seattle, które zajęło 32. miejsce.

W czołówce miast, w których panuje równowaga między życiem zawodowym a prywatnym, wskazanych przez firmę Kisi, znalazły się głównie miasta europejskie. Niemieckie stanowią prawie jedną trzecią wszystkich 30 miast z czołówki listy. Natomiast po Seattle kolejnymi miastami w USA, które zajęły najwyższe pozycje, są Portland, Minneapolis i Salt Lake City.

Firma Kisi, badająca wszystkie czynniki, wzięła pod uwagę średnią liczbę dni urlopu, płatny urlop rodzicielski, bezpieczeństwo, opiekę zdrowotną oraz liczbę dostępnych zdalnych miejsc pracy. W analizie uwzględniono również dostępność przestrzeni umożliwiających przebywanie na świeżym powietrzu, jakość powietrza oraz inflację.

W oparciu o te wskaźniki, 10 najlepszych miast pod względem równowagi między pracą a życiem prywatnym to:
1. Oslo, Norwegia
2. Berno, Szwajcaria
3. Helsinki, Finlandia
4. Zurych, Szwajcaria
5.Kopenhaga, Dania
6. Genewa, Szwajcaria
7.Ottawa, Ontario
8. Sydney, Australia
9. Stuttgart, Niemcy
10. Monachium, Niemcy

Dlaczego Oslo?

Oslo to stolica i zarazem najludniejsze miasto Norwegii, położone w południowo-wschodniej części kraju. Przemysł morski jest tam mocno rozwinięty, jest także siedzibą firm z sektora nauk przyrodniczych, IT oraz technologii energetycznych i środowiskowych. Z danych Kisi wynika, że pracownicy w Oslo biorą średnio 25 dni urlopu rocznie i mają 707 dni płatnego urlopu rodzicielskiego. Miasto uzyskało również wysokie noty za pracę zdalną, jakość i dostępność opieki zdrowotnej oraz jakość powietrza.

al

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----