----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

07 lipca 2021

Udostępnij znajomym:

Chicagowska policja aresztowała mężczyznę, u którego w pokoju hotelowym z widokiem na linię brzegową jeziora Michigan w Chicago, znaleziono karabin kaliber .308, lunetę o dużej mocy, półautomatyczny pistolet i zapas amunicji.

Policję zaalarmował pracownik hotelu W, położonego przy North Lake Shore Drive, który dokonał odkrycia w niedzielę, 4 lipca. 32-letni Keegan Casteel z Iowa został aresztowany i oskarżony o dwa przestępstwa związane z bezprawnym użyciem broni. Według ustaleń prokuratury, mężczyzna nie miał karty identyfikacyjnej właściciela broni palnej wymaganej do legalnego posiadania broni w Illinois. Nie wiadomo, czy aresztowany miał złowrogie intencje dotyczące broni.

Z zajmowanego przez niego pokoju roztacza się widok na plażę przy Ohio Street, która według prokuratury, była zatłoczona w niedzielę 4 lipca.

„Ten pracownik zobaczył coś, wchodząc do pokoju, aby go posprzątać, co prawdopodobnie zapobiegło tragedii” – powiedział superintendent chicagowskiej policji, David Brown.

Znaleziony przy aresztowanym pistolet nie miał widocznego numeru seryjnego. Władze poinformowały, że mężczyźnie towarzyszyła żona.

„Nie mamy wcześniejszej historii tej osoby ani żadnych problemów w federalnych bazach danych” – powiedział Brown. „Ale oczywiście jest to bardzo niepokojące, biorąc pod uwagę położenie hotelu W w stosunku do Navy Pier”.

Policja i pracownicy hotelowi w całym kraju są wyczuleni w kwestii uzbrojonych gości po tym, jak w 2017 roku mężczyzna wykorzystał apartament w hotelu Mandalay Bay w Las Vegas, aby zabić 60 i zranić setki osób biorących udział w koncercie muzyki country odbywającym się poniżej. Ten sam mężczyzna kilka miesięcy wcześniej wynajął pokój w hotelu z widokiem na Grant Park podczas odbywającego się tam festiwalu Lollapalooza. Nigdy nie zameldował się w nim, z nieznanych powodów.

Aresztowany w niedzielę Casteel pochodzi z Ankey w stanie Iowa, gdzie prowadzi warsztat naprawy karoserii. Mężczyzna jest ojcem dwójki małych dzieci.

Podczas rozprawy sędzia powiedział, że chociaż aresztowany miał licencję na posiadanie i noszenie przy sobie broni w stanie Iowa, nie powinien był przywozić broni do Chicago. W sprawie wyznaczono kaucję w wysokości 10,000 dolarów. Po jej wpłaceniu mężczyzna będzie mógł wrócić do Iowa, ale musi przyjeżdżać do Chicago na wszystkie rozprawy sądowe. Jego broń została zatrzymana przez chicagowską policję.

Kolejne przesłuchanie w tej sprawie zaplanowano na 14 lipca.

jm

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----