Gubernator otrzymuje groźby
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Od początku wybuchu pandemii koronawirusa stanowa policja w Illinois sprawdziła 11 najbardziej groźnych pogróżek przeciwko gubernatorowi Pritzkerowi.

Gubernator wspomniał o niektórych z nich podczas konferencji prasowej w ubiegłym miesiącu. Policja potwierdziła, że jeden mężczyzna wysłał e-mail, w którym zapowiedział wystrzelenie kuli w głowę Pritzkera.

Pod koniec maja w mediach społecznościowych ktoś groził gubernatorowi karabinem snajperskim, pisząc: "Czy ktoś posiada dobrze wyposażony karabin snajperski? Gubernator musi umrzeć, a ja chętnie go zabiję". Policja namierzyła tę osobę, która tłumaczyła się później, iż było to jedynie wyładowanie własnych frustracji.

Ktoś inny groził "poderżnięciem" gardła Pritzkerowi.

Biuro gubernatora poinformowało, że doszło także do incydentów w domu Pritzkera znajdującym się w miejscowości Lake Geneva, w tym wyrzucenia na teren jego posesji worka ze śmieciami.

Wiele z tych pogróżek związanych było z frustracją ludzi, którzy tracili pracę z powodu nakazu pozostania w domach administracji Pritzkera. Ich autorzy namierzeni przez policję tłumaczyli, że tak naprawdwę nie mieli zamiaru skrzywdzić gubernatora ani nikogo innego. 

JM