Gubernator poddaje się kwarantannie
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Gubernator stanu Illinois, J.B. Pritzker, po raz drugi poddał się dobrowolnej izolacji po tym, jak trzeci pracownik jego biura uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa - poinformowało we wtorek biuro gubernatora.

Członek personelu, którego nazwisko nie zostało podane do publicznej wiadomości, uzyskał negatywny wynik testu w ubiegłą środę podczas rutynowych badań przesiewowych pracowników biura gubernatora, ale został ponownie poddany badaniom w poniedziałek, po wystąpieniu u niego objawów. Tym razem wynik testu był pozytywny.

Zarażony pracownik brał udział w spotkaniach z gubernatorem w ubiegłą środę i wspólnie z nim podróżował w czwartek do Marion i w niedzielę do Marseilles. Zarówno gubernator, jak i pracownik nosili maski „przez cały okres wzajemnych interakcji".

Środowy harmonogram Pritzkera obejmował konferencję prasową w Chicago Cultural Center, zorganizowaną w odpowiedzi na decyzję sądu z Kentucky w sprawie Breonny Taylor. Rzeczniczka gubernatora potwierdziła, że zarażony koronawirusem pracownik był obecny na tym spotkaniu, w którym uczestniczyli także między innymi burmistrz Chicago, Lori Lightfoot, szefowa rady powiatu Cook, Toni Preckwinkle i wielebny Jesse Jackson.

Rzecznik burmistrz poinformował we wtorek rano, że Lori Lightfoit uzyskała negatywny wynik testu na obecność koronawirusa i "nie przebywała w bliskim kontakcie" z pracownikiem Pritzkera podczas tej konferencji prasowej.

Stanowi urzędnicy zdrowia publicznego potwierdzili we wtorek 1,362 nowe przypadki Covid-19 i 23 kolejne zgony. Daje to całkowitą liczbę 291,001 potwierdzonych zachorowań i 8,637 ofiar śmiertelnych w całym stanie od początku pandemii.

JM