Gwiazdka w TTI
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Okres świąteczny jest dobrą okazją do podsumowań, spotkań i składania podziękowań. Tradycja ta od trzynastu lat jest kontynuowana w szkole Tukiendorf Training Institute, gdzie w zawodach medycznych kształci się liczne grono osób poszukujących nowej pracy w służbie zdrowia.

„Moja historia z TTI zaczęła się w momencie przyjazdu do Stanów Zjednoczonych. W Polsce ukończyłam szkołę pielęgniarską i dzięki tej szkole udało mi się zrobić licencję pielęgniarską w Ameryce. To mi się bardzo opłaciło. Obecnie pracuję w szpitalu, i w tej szkole, jako nauczyciel” – powiedziała Jolanta Giza. Opinię pani Jolanty o możliwości zmiany życia i znalezienia sobie dobrze płatnego zawodu potwierdzają kolejne rozmówczynie, dla których zdobycie certyfikatu asystenta medycznego, technika pobierania krwi, technika dializ, technika pielęgniarstwa lub dyplomowanej pomocy pielęgniarskiej stało się początkiem nowej kariery zawodowej.

„Koniec roku to świetna okazja, żeby spotkać się z naszymi pracownikami i wyróżniającymi się studentami w trochę mniej formalny sposób. Te spotkania mają wieloletnią historię. Gdy padła propozycja, żeby przełożyć termin na styczeń, to jednak wszyscy przegłosowali, że to jednak jest tradycja i trzeba ją kontynuować. Cieszymy się, że możemy wszystkim podziękować za dotychczasową pracę. Wręczamy symboliczne wyróżnienia studentom, którzy ciężko pracowali i spisali się bardzo dobrze, a mijający rok mogą zaliczyć do bardzo udanych” – powiedział założycielka szkoły Anna Tukiendorf.

Grudniowe spotkania studentów i kadry nauczycielskiej oraz przedstawicieli instytucji współpracujących ze szkołą również tradycyjnie odbywają się w restauracji Stara Warszawa. Ze względu na zamknięcie lokalu w Chicago, w tym roku przyjęcie przeniesiono do miejsca na zachodnich przedmieściach chicagowskiej metropolii, gdzie 14 grudnia spotkało się ponad 60 osób.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak