Halloweek w Chicago
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Władze miasta ogłosiło dodatkowe atrakcje w ramach obchodów halloweenowego tygodnia "Halloweek", aby móc bezpiecznie celebrować to święto w czasie pandemii koronawirusa.

Rozciągnięcie wydarzeń na cały tydzień ma pomóc w zachowaniu dystansu społecznego i ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Halloweek będzie odbywać się w dniach od 26 do 31 października i obejmie "Arts in the Dark Upside-Down Halloween Parade".

"Halloween wiele znaczy dla naszych dzieci po tym, jak tak wiele zostało im odebrane w tym roku, dlatego ważne jest dla nas wszystkich, aby móc im zaoferować coś, na co będą oczekiwać z niecierpliwością w październiku" - powiedziała burmistrz Lightfoot, ogłaszając listę zaplanowanych atrakcji.

Władze miasta opracowały konkretne wytyczne dotyczące zbierania cukierków, tzw. trick-or-treat, zalecając, aby grupy nie przekraczały sześciu osób, a ludzie pozostawali cały czas w ruchu. Osoby rozdające cukierki proszone są o zachowanie dystansu, np., jeśli to możliwe stosując tuby lub rurki do wrzucenia cukierków bezpośrednio do torebek ze słodyczami.

Parada "Arts in the Dark" będzie w tym roku odbywać się w niecodzienny sposób. Zamiast stać w tłumie i obserwować przechodzącą paradę, w tym roku parada będzie nieruchoma, a oglądać ją będzie można bezpiecznie z wnętrza swojego poruszającego się samochodu. Wstęp na paradę jest bezpłatny, ale wymagana jest rezerwacja, której można dokonać na stronie: https://artsinthedark.com/attend/

Chicago Park District i chicagowska policja również wezmą udział w obchodach Halloween, dostarczając słodycze dla dzieci. Od 26 października mieszkańcy mogą sprawdzić w swoich lokalnych dystryktach, w jakich lokalizacjach będą dostępne cukierki.

Trick or treat z CPD będzie odbywać się w określonych lokalizacjach każdej dzielnicy od godz. 4:30 po południu do 7 wieczorem:
- w poniedziałek, 26 października - w dzielnicach 6, 17, 25
- we wtorek, 27 października - w dzielnicach 3, 14, 5
- w środę, 28 października - w dzielnicach 8, 9, 12
- w czwartek, 29 października - w dzielnicach 5, 7, 10
- w piątek, 30 października - w dzielnicach 2, 4, 11
- w sobotę, 31 października - we wszystkich dzielnicach.

Pełną listę wytycznych dotyczących bezpieczeństwa na Halloween zgodnie z zaleceniami Departamentu Zdrowia Publicznego w Illinois można znaleźć na stronie: https://www.chicagohalloweek.org/

JM