Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Sąd powiatu Cook nie jest szczególnie przyjaznym miejscem. Jest formalny, poważny i prawdopodobnie bardzo onieśmielający – szczególnie dla dzieci, a tym bardziej dzieci, które doświadczyły przemocy na tle seksualnym.

W instytucji pojawił się jednak ktoś, kto może uczynić pobyt tam nieco bardziej znośnym. Hatty, labrador retriever została „zaprzysiężona” w piątek w prokuraturze powiatu Cook. W ramach swojej nowej pracy Hatty będzie towarzyszyć dzieciom i osobom upośledzonym umysłowo w czasie przygotowania do rozprawy czy przesłuchania ofiary w sądzie.

Obecność psa na sSali sądowej nie jest oczywista. Prawo stanowe pozwala na obecność psów terapeutycznych na salach sądowych tylko po uprzedniej zgodzie sędziego i tylko w przypadku dzieci i osób niepełnosprawnych umysłowo, które są ofiarami napaści na tle seksualnym.

„Hatty została przeszkolona, aby zapewnić komfort i poczucie bezpieczeństwa w czasie, gdy ofiary znajdują się w sądzie i podczas składania zeznań” – powiedziała prokurator stanowa, Kim Foxx.

Hatty jest pierwszym psem terapeutycznym w biurze i oczekuje się, że będzie pomagać przy 150 do 200 sprawach rocznie.

„Jesteśmy dumni, że posiadamy takie zasoby, jak Hatty, która będzie stanowić źródło wsparcia dla ofiar podczas tego trudnego procesu” – poinformowało biuro prokuratury stanowej.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: