Idziesz na zakupy? Nie bierz ze sobą torby
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

To kolejne obostrzenie mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania koronawirusa COVID-19. Stanowi urzędnicy wprowadzili zakaz używania toreb wielokrotnego użytku, dotyczy to wszystkich sklepów w stanie Illinois. W ten sposób pracownicy i klienci ponoszą mniejsze ryzyko związane z pakowaniem artykułów spożywczych podczas pandemii.

Są też gorsze informacje. Konsumenci, którzy będą robili zakupy w sklepach na terenie Chicago za plastikową bądź papierową torbę będą musieli zapłacić tyle co dotychczas – 7 centów. Z tego podatku 2 centy trafiają do sklepów, a 5 do miejskiego budżetu. Według urzędników z biura burmistrz Lori Lightfoot całkowite wyeliminowanie tego podatku wymagałoby zgody legislacyjnej, ale niewykluczone, że w przyszłości do tego dojdzie. Na chwilę obecną „miasto bada wszystkie możliwości zmniejszenia obciążeń finansowych jego mieszkańców”.

Klienci będą musieli płacić, przynajmniej na razie. W lepszej sytuacji znaleźli się detaliści – właściciele sklepów, którym urzędnicy zapewnili ulgę finansową w związku z panującą epidemią. Termin płatności miejskiego podatku za luty i marzec został dla nich wydłużony do końca kwietnia.

FK

Udostępnij swoim znajomym: