----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

27 maja 2022

Udostępnij znajomym:

W ramach tego, co nazwano Wielką Rezygnacją, Amerykanie w ostatnich miesiącach rezygnują z pracy w rekordowych ilościach – to trend, który nie wykazuje oznak spowolnienia. Według Bureau of Labor Statistics ponad 4.5 miliona Amerykanów zrezygnowało z pracy w marcu 2022 r., najwięcej w historii w ciągu jednego miesiąca, i jest to wzrost z 4.4 miliona w lutym.

Wyjaśnienia wysokich wskaźników rezygnacji są różne. Niedawne badanie przeprowadzone przez Pew Research Center wykazało, że do najczęstszych przyczyn należą niskie płace, ograniczone możliwości awansu i brak elastyczności.

Bez względu na wyjaśnienia, konsekwencje są oczywiste. Rekordowe rezygnacje pogłębiają niedobór siły roboczej w Stanach Zjednoczonych i powodują kryzys egzystencjalny dla wielu małych firm, a wskaźniki rezygnacji znacznie różnią się w poszczególnych stanach.

Według raportu Biura Statystyk Pracy 167,000 osób w Illinois zrezygnowało z pracy w marcu, ostatnim miesiącu, z którego dostępne są dane, co oznacza wzrost o 13.6% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Łączna liczba miesięcznych odejść z pracy w stanie stanowi 2.8% ogółu siły roboczej, nieco mniej niż 3.0% pracowników w całym kraju, którzy odeszli z pracy w marcu.

Chociaż istnieją pewne godne uwagi wyjątki, stany o niższych stopach bezrobocia często mają wyższe wskaźniki rezygnacji. Ponieważ rezygnacje nie obejmują pracowników, którzy przeszli na emeryturę, każdy z 4.5 miliona Amerykanów, którzy zrezygnowali z pracy w marcu, prawdopodobnie podejmie inne zatrudnienie. Silniejszy rynek pracy może zatem zachęcać pracowników do szukania lepszych możliwości, podczas gdy pracownicy w stanach o słabszych wskaźnikach zatrudnienia mogą być do tego zniechęceni. Marcowa stopa bezrobocia w Illinois wyniosła 4.7%, w porównaniu do krajowej stopy bezrobocia na poziomie 3.6%.

79 bezrobocie

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----