----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

18 kwietnia 2022

Udostępnij znajomym:

Sprzedaż domów w USA gwałtownie wzrosła podczas pandemii COVID-19 – osiągając w 2021 r. najwyższy od 15 lat poziom. Skok popytu w połączeniu ze spadkiem zapasów spowodował wzrost cen nieruchomości. Nie oszczędzono najemców, a mieszkania stały się jednym z głównych czynników napędzających rosnącą inflację w USA.

Według Economic Policy Institute czteroosobowa rodzina – dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci – może spodziewać się, że w 2022 r. zapłaci za mieszkanie szacunkowo 15,031 dolarów. Kwoty różnią się w zależności od części kraju.

W Illinois czteroosobowa rodzina wydaje średnio $13,692 na mieszkania rocznie, plasując się tym samym na 19. miejscu wśród wszystkich stanów, według kalkulatora budżetu rodzinnego EPI. Suma ta odzwierciedla zarówno koszty mieszkania, jak i mediów w przypadku skromnego wynajmu dwóch sypialni.

Koszty mieszkaniowe są częściowo uzależnione od tego, na co mieszkańców stać, a stany o wyższych kosztach czynszu często mają również wyższe niż przeciętne dochody rodziny i vice versa. Illinois jest jednak wyjątkiem. Chociaż koszty mieszkaniowe w Illinois są niższe niż średnia krajowa, dochody nie. Typowa rodzina w stanie zarabia 86,251 dolarów rocznie, w porównaniu ze średnią krajową wynoszącą 80,069 dolarów.

Poniżej pełne zestawienie 

4 tabelka

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----