Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Same podatki podnoszą średni miesięczny rachunek za telefon w Illinois o 31%.

Według nowej ankiety przeprowadzonej przez Tax Foundation, Illinois w roku 2019 ponownie znalazło się na czele kraju pod względem wysokości podatków do usług telefonii komórkowej. Średnia w Illinois wynosiła 374 dolarów rocznie dla typowej rodziny płacącej 100 dolarów miesięcznie za cztery telefony komórkowe. Średnia krajowa w tym samym czasie wynosiła 260 dolarów.

Dzięki konkurencji i większej liczbie użytkowników, średnie rachunki za telefony komórkowe w całym kraju spadły do ok. 38 dolarów za linię z 50 dolarów w 2008 roku. Jednak podatki zrównoważyły te oszczędności dla konsumentów. Tax Foundation twierdzi, że średnie obciążenie podatkowe w tym czasie wzrosło do prawie 22 procent w skali kraju, z około 15 procent. W Illinois to obciążenie wynosi obecnie 31 procent, co wynika z pięciu różnych poziomów podatków:

- 7% akcyzowy podatek telekomunikacyjny

- 6.5% uproszczony podatek miejski (Tax Foundation stosuje średnią podatku w stolicy stanu i największego miasta, zamiast porównywać podatki z każdego okręgu miejskiego. W przypadku Illinois, stosuje stawkę ze Springfield wynoszącą 6% oraz Chicago 7%)

- 8.59% – połączony podatek stanowy i połączenia 911

- 0.05% - opłata za telekomunikację dla osób niepełnosprawnych

- 9.05% - dopłaty do federalnego funduszu usług powszechnych

Średni podatek od telefonów komórkowych w Illinois wzrósł o prawie 44 dolary w ciągu ubiegłego roku, w porównaniu do 31 dolarów w całym kraju. W Illinois odnotowano także wzrost o 36 dolarów pomiędzy rokiem 2017 a 2018. Podatki w Illinois były najwyższe w kraju w tym oraz w ubiegłym roku, ale zajęły czwarte miejsce w 2017.

Sytuacja wygląda jeszcze gorzej dla osób mieszkających w Chicago.

„Nadmierne podatki i płaty, zwłaszcza bardzo wysokie opłaty za linię, takie jak te nałożone w Chicago i Baltimore, stanowią nieproporcjonalne obciążenie na konsumentów o niskich dochodach. W Chicago podatki dla rodziny posiadającej cztery linie i płacącej 100 dolarów miesięcznie, wynoszą ponad 500 dolarów rocznie – około 43% rachunku" – twierdzi Tax Foundation.

Niesprawiedliwe obciążenie dla osób o niskich dochodach i młodych ludzi ma szczególne znaczenie, ponieważ są oni bardziej zależni od telefonów komórkowych. Centers for Disease Control zgłaszają, że 57% wszystkich dorosłych mieszka w gospodarstwach domowych korzystających wyłącznie z łączności bezprzewodowej, ale w przypadku osób żyjących w ubóstwie, ten odsetek wynosi 67%, a dla osób dorosłych poniżej 35 lat aż 76%.

Podczas administracji byłego burmistrza Rahma Emanuela, Chicago dwukrotnie podniosło podatki od usług telefonicznych, aby zaradzić deficytom budżetowym. W 2014 roku miasto podwyższyło podatek 911 na każdą linię telefoniczną o $1.40 – do $3.90, aby zwiększyć składki na miejski fundusz emerytalny dla pracowników miejskich. W 2018 roku miasto podniosło opłatę 911 o $1.10 do 5 dolarów za linię.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location