----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

10 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Wraz ze wzrostem liczby foreclosure, czyli przejęcia zadłużonych nieruchomości, stan Illinois wydaje miliony dolarów podatników, aby pomóc właścicielom domów w spłacie miesięcznych kredytów hipotecznych.

Okoł osiem miesięcy po wygaśnięciu krajowego moratorium na foreclosure, ich liczba zaczęła gwałtownie rosnąć. Z raportu U.S. Foreclosure Market wynika, że w pierwszym kwartale tego roku złożono ponad 78,000 wniosków o foreclosure, o 39% więcej niż w poprzednim, i o 132% więcej niż rok temu.

Illinois zajęło czwarte miejsce w kraju pod względem liczby foreclosure, a Chicago przewodziło wszystkim dużym obszarom miejskim w kraju, wyprzedzając Nowy Jork i Los Angeles. Wśród 223 obszarów metropolitalnych z populacją co najmniej 200,000, te z najwyższymi wskaźnikami foreclosure w pierwszym kwartalne obejmowały Rockford.

W skali kraju kredytodawcy przejęli w procesie foreclosure 11,824 nieruchomości w pierwszym kwartale 2022 roku – o 41% więcej niż w poprzednim kwartale i o 160% więcej niż rok temu.

Illinois Homeowner Assistance Fund przekaże 309 milionów dolarów na pokrycie kosztów mieszkaniowych, w tym zaległych spłat kredytów, podatków od nieruchomości, ubezpieczenia i zaległych opłat association.

Aby się zakwalifikować do tej formy pomocy, właściciele domów muszą doświadczyć trudności finansowych spowodowanych pandemią Covid-19 w dniu 21 stycznia 2020 roku lub później. Muszą również posiadać i zajmować dom w Illinois jako swoje główne miejsce zamieszkania, mieć co najmniej 30-dniowe opóźnienie w wydatkach mieszkaniowych, a dochód gospodarstwa domowego musi być równy lub mniejszy niż 150% mediany dochodu dla danego obszaru (Area Median Incone).

„Wiemy, że ludzie wciąż walczą” – powiedziała Kristen Faust, dyrektor wykonawcza Illinois Housing Development. „Nadal mamy właścicieli domów, którzy potrzebują pomocy, którzy zalegają ze spłatą kredytu hipotecznego, którzy być może dokonują płatności teraz, ale wciąż mają zaległości jeszcze z zeszłego roku”.

Już ponad 4,000 właścicieli domów potrzebujących pomocy złożyło odpowiednie wnioski. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.illinoishousinghelp.org. Zgłoszenia będą przyjmowane do 23:59. we wtorek 31 maja 2022 r.

jm

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----