Illinois przywróci zawieszone prawa jazdy
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Stan Illinois nie będzie już zawieszać prawa jazdy kierowcom, którzy w terminie nie zapłacą mandatów za parkowanie i innych kar. Zmiana nastąpi od 1 lipca, na mocy ustawy podpisanej w piątek przez gubernatora.

Sekretarz stanu przywróci również przywileje prowadzenia pojazdu około 55,000 osób, którym zawieszono prawa jazdy w związku z niezapłaconymi mandatami.

„Obecnie dziesiątki tysięcy kierowców w Illinois traci prawo jazdy każdego roku z powodów, które nie mają nic wspólnego z ich zdolnością do prowadzenia pojazdów” – powiedział Pritzker podczas odpisywania ustawy w dzielnicy Homan Square w Chicago. 

Sytuacja ta do tej pory w nieproporcjonalny sposób wpływała na kierowców o niskich dochodach, którzy potrzebują swoich samochodów, aby móc dostać się do pracy i zarobić pieniądze na zapłacenie mandatów – powiedział w swoim przemówieniu gubernator.

„Jeśli żyjesz na granicy lub poniżej progu poziomu ubóstwa i zastanawiasz się nad wyborem między niezapłaconymi mandatami za parkowanie, lekami dla dziecka lub kolejnym posiłkiem dla rodziny – cóż, to wcale nie jest wybór” – powiedział Pritzker.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: