Illinois straciło ponad 12 miliardów dochodu w ciągu 2 lat
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W okresie zaledwie dwóch lat Illinois straciło 12.4 miliarda dolarów skorygowanego dochodu brutto z powodu emigracji – wynika z danych migracyjnych IRS analizowanych przez organ nadzoru finansów publicznych Wirepoints.

IRS zaktualizowało swoje dane w ubiegłym miesiącu. Prezydent Wirepoints, Ted Dabrowski, powiedział, iż wykazują one, że ponad 218,000 osób opuściło Illinois w 2017 i 2018 roku, co przeniosło się na utratę ponad 12.4 miliardów dochodu – najwięcej wśród innych stanów.

Analizy zawarte w raporcie Wirepoints wskazują, że dochody osób opuszczających Illinois są większe niż dochody osób, które się tu przeprowadzają.

„Średni wskaźnik AGI osób, które opuściły w 2018 roku wynosił około $85,000, podczas gdy ci, którzy przeprowadzili się do stanu, mieli dochody w wysokości $66,000” – wynika z raportów Wirepoints.  

Dabrowski powiedział także, że z analizy wynika, iż Illinois przegrywa z sąsiednimi stanami.

„Inne stany, konkurujące z nami sąsiednie stany zyskują mieszkańców, a Illinois jest jednym, który traci” – powiedział.

Opublikowane w ubiegłym tygodniu dane Biura Spisu Powszechnego USA pokazały, że Illinois straciło ponad 51,000 osób w okresie 12 miesięcy zakończonym 1 lipca 2019. Był to największy roczny spadek w sześciu kolejnych latach kurczącej się liczby mieszkańców. W sumie w ostatnim dziesięcioleciu Illinois straciło prawie 16,000 osób, co stanowi największy spadek wśród wszystkich stanów.

Dane Biura Spisu Powszechnego USA wykazały, że Illinois spadło z piątego na szóste miejsce najbardziej zaludnionych s tanów, tracąc około 45,000 osób i pozostając w tyle za Pensylwanią. W 2017 roku Illinois miało stracić około 40,000 osób, w 2016 – 38,000; w 2015 – 25,000, a w 2014 straty wynosiły około 10,000 osób.

Chociaż dane różnią się od siebie, Dabrowski powiedział, że liczby opracowane przez Biuro Spisu Powszechnego oraz IRS zgodnie wskazują rekordowe straty populacji w Illinois.

„Zasady muszą się zmienić” – powiedział Dabrowski „Nie możemy robić tego samego, co robiliśmy od dziesięcioleci. Nadszedł czas na reformy, w przeciwnym razie będziemy tracić coraz więcej ludzi, a podstawa opodatkowania zmniejszy się, co oznacza, że stawki podatkowe wzrosną w stosunku do tych, którzy są tutaj, a my wpadniemy w pułapkę błędnej spirali”.  

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: