Illinois wchodzi na rynek zakładów sportowych
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Trwało to wiele miesięcy i wymagało zaangażowania setek urzędników. Teraz można powiedzieć oficjalnie – w Illinois rozpoczęła się era sportowych zakładów bukmacherskich.

Wszystko to za sprawą otwarcia zakładów bukmacherskich BetRivers w Rivers Casino w Des Plaines, które jako pierwsze spośród kilku kasyn otrzymało wymaganą licencję. Illinois jest 15 stanem, który zalegalizował zakłady sportowe. Ustawę, która to zagwarantowała, gubernator J.B. Pritzker podpisał w czerwcu ubiegłego roku. Pierwszy zakład w tym historycznym momencie postawił spiker Blackhawks, Eddie Olczyk. Głosował za swoją drużyną z rodzinnego miasta - White Sox. Tym oto sposobem zakończyła się trwająca 8 miesięcy procedura zalegalizowania rynku zakładów sportowych.

Jakie wygody czekają na obecnych i przyszłych graczy? Przede wszystkim powierzchnia wynosząca prawie 5,000 stóp kwadratowych. Entuzjaści zakładów sportowych będą mogli obserwować spotkania na ścianie wideo LED o wysokiej rozdzielczości i szerokości 47 stóp. Szefowie obiektu zapewnili także 14 telewizorów o przekątnych 86 i 75 cali. Głodni i spragnieni będą mogli odpocząć w nowoczesnym barze z pełną obsługą.

„Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem, czy zwykłym fanem sportu zainteresowanym tą nową opcją rozrywki, to miejsce jest przeznaczone dla każdego – wszyscy klienci będą dobrze się bawić” - powiedział dyrektor Greg Carlin.

Aby zakłady mogły odbywać się legalnie, potrzebna była zgoda stanowej komisji hazardowej (ang. Illinois Gaming Board). Mieszkańcy metropolii chicagowskiej, którzy chcieli „obstawiać” rozgrywki sportowe, do tej pory musieli jeździć do okolicznych stanów – głównie Iowa i Indiana, gdzie tego typu rozrywka była i jest zgodna ze stanowym prawem. Na chwilę obecną oferta bukmacherska kasyna „Rivers” opiera się na tzw. zakładach stacjonarnych. Niemal pewne jest, zostanie wprowadzona możliwość gry online – co z pewnością przyczyni się do wzrostu zainteresowania popularnie zwaną „bukmacherką”. Eksperci szacują, że z tytułu tego typu zakładów do stanowego budżetu może wpłynąć nawet 100 milionów dolarów USA.

FK

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: