----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

12 lipca 2022

Udostępnij znajomym:

Nowa ankieta WalletHub plasuje Illinois w pierwszej piątce stanów, które są „przyjemnymi miejscami do życia”. Portal porównał wszystkie 50 stanów w 26 kluczowych kategoriach radosnego spędzania czasu, jednocześnie przystępnego cenowo. Obejmowało one np. koszty biletów do kina, dostępność parków czy restauracji.

Pierwsze miejsce zajęła Kalifornia. Kolejne były Floryda, Nevada oraz Nowy Jork. Illinois uplasowało się na piątej pozycji. 

Source: WalletHub

“Wiele osób nie myśli o Illinois jako o przyjemnym miejscu do życia w taki sam sposób, jak o Florydzie czy Nevadzie” – powiedział profesor Keith Boeckelman z Western Illinois University. „Więc to trochę zaskakujące”.

Jeśli jednak chodzi o rozrywkę i zajęcia rekreacyjne, Illinois spełnia niemal wszystkie wymagania.

Aby stworzyć swoje rankingi, badacze WalletHub porównali „rozrywkę i rekreację” oraz „życie nocne” w 50 stanach. Wykorzystali system punktowy i 26 wskaźników, aby znaleźć najlepsze stany na „wesołą zabawę, która nie rozbije banku”.

Szukali stanów z szeroką gamą zajęć, aby wszyscy ludzie – od obserwatorów ptaków i moli książkowych po bywalców nocnych klubów i entuzjastów sportu – mieli dostęp do niedrogiej rozrywki w wolne dni.

Boeckelman był nieco zaskoczony, widząc w ankiecie, że życie nocne w Illinois zajmuje wyższą pozycję niż w Nowym Jorku. Może miało to związek z przystępną ceną, zastanawiał się. W badaniu uwzględniono ceny piwa czy drinków.

Fakt, że Illinois zajmuje tak dobre miejsce w opracowaniu dotyczącym spędzania wolnego czasu, oznacza, że sponsorowane przez stan kampanie turystyczne przynoszą efekty, uważa Boeckelman.

Illinois wykonało całkiem niezłą robotę, wykorzystując wszystkie swoje zalety i prowadząc strategiczną kampanię turystyczną” – powiedział.

Ankieta WalletHub nie spowoduje napływu nowych turystów do stanu, ale może wpłynąć na profil Illinois jako miejsca, w którym potencjalny pracownik jest w stanie w pełni korzystać z życia, co biorą pod uwagę niektóre firmy. Bycie „fajnym” stanem i dążenie do takiego krajowego wizerunku może być „wisienką na torcie”, ale nie kluczowym czynnikiem dla firm rozważających dokonanie tutaj znaczących inwestycji.

jm

----- Reklama -----

MONITOR-KONKURS WAKACYJNY

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----