Internetowa rejestracja na szczepionkę
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Departament Zdrowia publicznego w powiecie Cook otworzył dla mieszkańców możliwość rejestracji online, aby uzyskać informacje na temat tego, kiedy i gdzie mogą otrzymać szczepionkę przeciwko Covid-19.

Formularz dostępny jest na stronie Cook County Public Health.

Oprócz pytań o imię, nazwisko, adres, wiek i pochodzenie etniczne, formularz rejestracyjny wymaga określenia, czy dana osoba jest niezbędnych pracownikiem i czy cierpi na którąkolwiek z prawie tuzina wymienionych chorób wysokiego ryzyka. Osoby, które zidentyfikują się jako kluczowi pracownicy, muszą podać, gdzie pracują, odpowiedzieć na pytanie, czy posiadają identyfikatory, a jeśli nie, to czy mają inny dowód zatrudnienia.

Powiat Lake uruchomił podobny system rejestracji już kilka tygodni temu i do zeszłego tygodnia zarejestrowało się już 150,000 osób.

Obecnie szpitale i departamenty zdrowia szczepią pracowników służby zdrowia, a sieci CVS Health i Walgreeens mieszkańców placówek opieki długoterminowej na podstawie umów federalnych.

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom zaleciły, aby po zaszczepieniu pracowników służby zdrowia oraz mieszkańców placówek opieki długoterminowej, następnymi grupami były osoby w wieku 75 i starsze oraz niezbędni pracownicy, tacy jak nauczyciele, policjanci i strażacy. Następnie CDC zaleciło szczepienie osób w wieku od 65 do 74 lat oraz osób z określonymi schorzeniami.

Niektóre systemy opieki zdrowotnej w stanie Illinois wskazały, że mogą skorzystać z elektronicznej dokumentacji medycznej, aby pomóc im dotrzeć do pacjentów w następnych fazach szczepień.

W skali kraju dystrybucja szczepionki przebiega wolniej niż oczekiwano. Rząd gubernatora Pritzkera wykazuje ostrożność i nie wybiera zbyt daleko w przyszłość w kwestii tego, kiedy pojawi się wystarczająca liczba szczepionek, aby zaszczepić osoby spoza grupy priorytetowej. Gubernator dodał, że w tym miesiącu może zostać opublikowanych więcej szczegółów na temat priorytetów dalszej dystrybucji szczepionek w Illinois.

jm