----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

12 stycznia 2022

Udostępnij znajomym:

Szybkie testy na koronawirusa niebawem trafią do tysięcy amerykańskich domów. Testy będą bezpłatne, bo administracja Joe Bidena będzie wymagać od ubezpieczalni zwrotu kosztów ich zakupu. Cały projekt to odpowiedź administracji federalnej na rosnącą frustrację Amerykanów i stale zwiększającą się liczbę nowych zakażonych koronawirusem. Darmowe testy będą dostępne od soboty, ale na chwilę obecną nie są znane szczegóły całego procesu. Wiadomo już, że będzie je można kupić w aptekach, i za pośrednictwem sklepów internetowych. Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Amerykanów pytania dotyczące szybkich testów.

Kto będzie mógł skorzystać z bezpłatnych testów?

Administracja Bidena wymaga, aby ubezpieczalnie pokrywały koszty testów swoich klientów. Nie ma znaczenia rodzaj posiadanego ubezpieczenia. Uprawnione do pobrania darmowego testu będą osoby, które są ubezpieczone indywidualnie bądź w zakładzie pracy. Wiadomo już, że programy Medicaid i Children's Health Insurance Program, lub CHIP, które są przeznaczone dla osób i rodzin o niższych dochodach, będą obejmowały finansowanie testów. Tradycyjne Medicare nie będzie pokrywało kosztów testów. Mimo wszystko osoby z Medicare będą w stanie uzyskać darmowe testy m.in. poprzez kliniki medyczne z certyfikatem Medicare.

Jakie rodzaje testów będą finansowane?

Chodzi o domowe testy antygenowe bez recepty, które zostały dopuszczone i zatwierdzone przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków. Jednym z takich testów jest BinaxNOW produkowany przez Abbott Laboratories. Tego rodzaju testy bazują na wymazie pobranym z nosogardzieli i pokazują wynik po około 10-15 minutach.

Ile testów można wykonać za darmo?

Firmy ubezpieczeniowe będą zobowiązane do pokrycia kosztów ośmiu testów wykonywanych bez recepty każdego miesiąca – to liczba przypadająca na jedną osobę objętą planem ubezpieczeniowym. Oznacza to, że jeśli w rodzinie są cztery osoby, wszystkie objęte tym samym planem ubezpieczeniowym, to rodzina może otrzymać łącznie 32 darmowe testy każdego miesiąca.

Jak w praktyce będzie wyglądał zakup testów?

Tutaj sprawy się komplikują. Administracja wymaga, aby ubezpieczyciele pokrywali koszty testów na jeden z dwóch sposobów. Mogą zapłacić za nie z góry, co oznacza, że konsument mógłby pójść do apteki, wybrać test, pokazać kartę ubezpieczeniową i wyjść z testem bez płacenia jakichkolwiek pieniędzy. Druga opcja zakłada, że ubezpieczyciele zobowiążą klienta do samodzielnego zapłacenia za test w aptece, a ten będzie mógł się starać o zwrot kosztów. Żadna z dwóch największych firm ubezpieczeniowych w Illinois - Blue Cross and Blue Shield of Illinois oraz UnitedHealthcare nie odpowiedziała we wtorek na pytanie, która metoda będzie stosowana. Rzecznik prasowy Walgreens powiedział, że sieć oczekuje na dalsze wskazówki od agencji federalnych i regulacyjnych w sprawie refundacji testów – to potwierdza informację o braku z góry przyjętego, jednolitego modelu refundacji.

Jak uzyskać zwrot kosztów za testy?

Jeżeli za test musisz zapłacić z góry - zachowaj paragon. Skontaktuj się ze swoją firmą ubezpieczeniową, aby uzyskać więcej informacji na temat sposobu zgłaszania roszczeń. Wysokość zwrotu kosztów zależy od tego, jak firma ubezpieczeniowa potraktuje nowy wymóg. Administracja w Waszyngtonie próbuje zachęcić ubezpieczycieli do udostępnienia testów bez kosztów wstępnych, prosząc ich o utworzenie sieci preferowanych aptek, sklepów stacjonarnych lub internetowych, gdzie ludzie będą mogli kupić testy bez przekazywania fizycznej gotówki. Jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup testu poza tymi „preferowanymi sieciami”, to ubezpieczyciel będzie mógł zwrócić maksymalnie 12 dolarów. Firmy ubezpieczeniowe, które nie stworzą takich sieci, będą musiały zwracać ludziom pełne koszty testów, nawet jeśli przekroczą limit 12 dolarów. To rozwiązanie jest jeszcze na etapie negocjacji.

Czy osoby nieubezpieczone mogą otrzymać szybkie, domowe testy za darmo?

Nie. Dla takich osób administracja Bidena planuje przeznaczyć 500 milionów darmowych testów do użytku domowego. Ich dystrybucja ma się rozpocząć pod koniec stycznia. Będą się o nie mogli starać Amerykanie bez względu na posiadany status ubezpieczeniowy. Będzie można aplikować o nie przez internet. Osoby nieubezpieczone mogą również uzyskać darmowe testy domowe w niektórych społecznych ośrodkach zdrowia i klinikach certyfikowanych przez Medicare.

Czy mogę otrzymać zwrot kosztów za testy, które kupiłem wcześniej niż w sobotę?

Wniosek o zwrot kosztów można złożyć, ale firmy ubezpieczeniowe nie są zobowiązane do ich rozpatrzenia i ewentualnego pokrycia kosztów.

fk

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----