Jasełka u „Kościuszkowców”
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Uczniowie klas czwartych i piątych ze szkoły im. 7. Eskadry Kościuszkowskiej przy Konsulacie Generalnym RP w Chicago przygotowali spektakl bożonarodzeniowy przybliżający wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat.

Było przedstawione bezskuteczne poszukiwanie przez Maryję i Józefa miejsca w gospodzie. W następnych odsłonach pojawili się pastuszkowie, anioły i psocące diabełki. Dzieciątko leżące w żłobie odwiedzili Trzej Królowie ofiarujący mu mirę, kadzidło i złoto. Przedstawienie zakończyły życzenia świąteczno-noworoczne złożone przez wszystkich wykonawców. Urokowi spektaklu dodała scenografia. W biblijne postaci Maryi i Józefa wcielili się Alicja Sikora i Leonard Kuczaj. Spektakl bożonarodzeniowy przygotowały nauczycielki Agnieszka Rebeszko i Elżbieta Bachnacki. Zuzanna Łapa prowadziła narrację ogólną, a w kolejne sceny wprowadzili widzów Gabriela Ignacek i Nathan Drążek. Poszczególne sekwencje słowne przedzielone zostały śpiewem kolęd. Na zakończenie koncertowali uczniowie starszych klas: Karol Jackiewicz, Karol Turbiarz, Dawid Gotter, Jakub Krzemień i Piotr Wnęk.

„Kochani, życzę wszystkim niech Gwiazda Betlejemska rozbłyśnie w naszych sercach, we wzajemnej życzliwości, poszanowaniu, tolerancji i otwarciu na innych. Niech wypełni nasze serca wiarą, nadzieją i miłością” – powiedziała składając wszystkim życzenia Małgorzata Gołubowska, kierownik szkoły. Asystowała jej prezes Rady Rodziców Anita Markiewicz. Opłatki poświęcił ks. Jacek Dada. Po złożeniu życzeń dzieci i opiekunowie zasiedli do przygotowanej przez rodziców posiłku wigilijnego. Przed spektaklem dzieci klas młodszych odwiedził św. Mikołaj z prezentami.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak