----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

26 stycznia 2022

Udostępnij znajomym:

21 i 22 stycznia w szkole sobotniej im. św. Błażeja przy parafii pw. św. Błażeja w Summit uczniowie wystawili spektakl bożonarodzeniowy. W Jasełkach wystąpiły dzieci z klas przedszkolnych, „zerówki” oraz siódmych i ósmych.

Najmłodsi adepci sztuki teatralnej wystąpili w własnoręcznie przygotowanych strojach pastuszków i zwierzątek. Nie zbrakło Mędrców ze Wschodu i anielskiego chóru. Nad spektaklem czuwał Konrad Pawełek, wychowawca klasy siódmej i ósmej, który napisał scenariusz, wyreżyserował spektakl oraz zapewnił oprawę muzyczną. Wychowawczyni najmłodszych klas Monika Natanek zadbała o stroje i występ maluchów.

DSC 3000

Tegoroczne jasełka w szkole im św. Błażeja wystawiły dzieci z najmłodszych i najstarszych klas szkoły podstawowej

Jasełka to kolejne przedsięwzięcie artystyczne realizowane przez uczniów tej szkoły. W końcówce minionego roku młodzież wzięła udział w konkursach na szopkę, ozdoby świąteczne oraz projekt kartki bożonarodzeniowej, w którym uczennica klasy czwartej Natalia Długosz została laureatką na szczeblu krajowym watykańskiego konkursu plastycznego, a Nataniel Żołądek, Kacper Kos i Matylda Szymańska zostali uhonorowani wyróżnieniami. W drugi weekend stycznia uczniowie uczestniczyli w zajęciach teatralnych z aktorką scen krakowskich Agatą Paleczny. Najnowszym przedsięwzięciem uczniowskiej rywalizacji był finał konkursu o Ignacym Janie Paderewskim, w którym wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych. Najlepsze prace zostały wysłane na konkurs do Polski.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----