Jedna trzecia małych firm w Illinois została zamknięta
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Pandemia uderzyła w wiele dziedzin gospodarki i biznesów, jednak okazała się szczególnie trudna dla mniejszych firm. Wykorzystując dane z Opportunity Insights Economic Tracker, analiza przeprowadzona przez Illinois Policy Institute wykazała, że 35% małych firm w Illinois zostało zamkniętych – porównując do czasu sprzed pandemii.

Badanie wykazało również, że zamkniętych zostało 50% małych firm z branży usług gastronomicznych i hotelarskich oraz 51% z branży rekreacyjnej. To najbardziej dotknięte pandemią sektory w Illinois.

Niedawna ankieta przeprowadzona wśród właścicieli małych firm wykazała, że 45% z nich pozostaje w dalszym ciągu „bardzo zaniepokojonych” utrzymaniem działalności do końca pandemii.

A liczba ta jest jeszcze wyższa w przypadku firm należących do przedstawicieli mniejszości (59%), kobiet (50%) oraz małych firm w kluczowych sektorach, takich jak salony kosmetyczne (63%), firmy cateringowe (63%) oraz detaliści (49%).

Kolejne 30% właścicieli twierdzi, że jest „w pewnym stopniu zaniepokojonych”, co oznacza, że trzy czwarte małych firm obawia się, czy pozostaną w biznesie, zanim zostanie zaszczepiona odpowiednia ilość osób, a życie w Stanach Zjednoczonych wróci do pewnego stopnia normalności.

Tylko 16% twierdzi, że radzi sobie dobrze i nie martwi się o utrzymanie działalności swojej firmę przez resztę tego bardzo niestabilnego okresu.

Dane wykazały również, że:

- 41% małych i średnich firm posiada rezerwy gotówkowe na miesiąc lub mniej prowadzenia działalności – co stanowi wzrost z 32% z poprzedniego miesiąca;

- 49% małych i średnich firm nie mogło opłacić marcowego czynszu na czas i w całości – wzrost z 38% w lutym;

- 74% właścicieli małych firm ma trudności z otrzymaniem środków z PPP (chociaż 26% twierdzi, że ten proces był szybki i łatwy).

Ankieta została przeprowadzona w marcu wśród 5,306 właścicieli małych firm.

jm