----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Gubernator Pritzker wyznaczył Martina Torresa jako osobę odpowiedzialną za edukację w Illinois. Dotychczas Torres był zastępcą swego porzednika na tym stanowisku, Jesse’go Ruiza, który już w sierpniu zapowiedział odejście z urzędu, aby realizować się jako prawnik.

Torres, zadeklarował, że w trakcie swojej kadencji będzie dążył do tego, by "Illinois było najlepszym stanem w kraju do wychowywania dzieci".

Torres jest „swój”

Torres pomagał w Pritzkerowi w kampanii wyborczej. Następnie pracował w jego administracji jako starszy asystent odpowiedzialny za kształtowanie polityki. Teraz gubernator awansował swojego współpracownika na stanowisko "deputy governor" i nazwał go „osobą zaufaną i oddaną służbie publicznej.

"Od walki o równość edukacyjną w ramach Latino Policy Forum, do realizacji naszego programu edukacyjnego P-20 i pomocy w bezpiecznym przywróceniu uczniów do klas podczas pandemii COVID-19, Martin zrobił tak wiele, aby poprawić życie rodzin w Illinois” - powiedział Pritzker w pisemnym oświadczeniu. „Cenię jego spostrzeżenia i z niecierpliwością czekam na naszą dalszą pracę, aby zapewnić pełne uzdrowienie po pandemii i wysokiej jakości edukację dla wszystkich naszych uczniów" – dodał.  

Wyzwania

W rozmowie z dziennikarzami „Chicago Sun Times”, nowy deputowany ds. Edukacji powiedział, że uczniowie z Illinois teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebują dodatkowego wsparcia, aby wykorzystać potencjał i realizować marzenia. Duży nacisk ma być położony na rozszerzenie dostępu do wczesnej opieki i edukacji, wzmocnienie inwestycji stanowych w fundusze k-12, uczynienie liceów bardziej przystępnymi cenowo oraz rozszerzenie ścieżek do wschodzących gałęzi przemysłu – w tym przypadku chodzi o ściślejszą współpracę pomiędzy szkołami i uniwersytetami, a firmami obecnymi na rynku pracy.

Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy formalnie Martin Torres obejmie urząd.