Jezuickie uroczystości Bożego Ciała
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W minioną niedzielę w ośrodku katolickim „Cassa Italia” w Stone Park odbyła się uroczystość Bożego Ciała przygotowana przez ojców jezuitów z Chicago. Liturgii przewodniczył o. Wiesław Faron z Krakowa.

Po nabożeństwie i procesji do czterech ołtarzy, które w tym miejscu są organizowane od 12 lat, rozpoczął się piknik, trwający do późnych godzin wieczornych. W programie artystycznym na scenie wystąpiły dzieci ze Wspólnoty Integracyjnej „Jaśmin”. Działaczki Fundacji „You Can Be My Angel” oraz wolontariuszki z „Jaśminu” malowały dzieciom twarze. Dodatkowo „anioły” kwestowały na rzecz chorego na raka Marcelka z Konina oraz przygotowywały dla dzieci balony. Oczekiwanym punktem sportowego programu festynu był mecz siatkówki. W tym roku ekipa chicagowskich policjantów pokonała gospodarzy 2:1. Dzieci bawiły się w dmuchanych namiotach. Nad zaspokojeniem apetytów uczestników festynu czuwały trzy festiwalowe kuchnie. Harcerze serowali pyszne placki ziemniaczane. Były kiełbaski, krupnioki i szaszłyki z „Alex Deli” oraz golonki i mięsa pieczone przez wolontariuszy z JOM, którzy serowali również ciasta i słodycze oraz zimne piwo.

„Pogoda nam sprzyjała i wszyscy się znakomicie bawili. Jesteśmy za to Panu Bogu wdzięczni. Wierni bardzo licznie przybyli na naszą uroczystość, za co w imieniu wszystkich księży pragnę gorąco i serdecznie podziękować. Jestem wszystkim, którzy do nas przybyli, bardzo wdzięczny” – powiedział superior, o. Tomasz Oleniacz.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak