Kamery na autostradach nie pomagają w dochodzeniach
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Policja stanu Illinois prowadziła dochodzenia dotyczące dwóch osobnych strzelanin w pobliżu dróg ekspresowych w środę.

Nowe prawo, Tamara Clayton Camera Act, które weszło w życie 1 stycznia, miało pomóc w śledztwach dotyczących strzelanin na autostradach. Prawo zezwala, aby kamery umieszczone wzdłuż dróg ekspresowych i płatnych w powiecie Cook, nagrywały filmiki w przypadku strzelaniny. Ale biuro członka Izby Reprezentantów, który pomagał w opracowaniu nowej ustawy, twierdzi, że urządzenia te nadal nie nagrywają.

Tamara Clayton była pracownicą poczty i została zastrzelona w ubiegłym roku podczas jazdy samochodem po I-57. Sprawca nigdy nie został złapany.

Obowiązujące od nowego roku prawo wymaga od agencji stanowych zwiększenia liczby kamer na drogach ekspresowych. Stan posiada w tej chwili około 600 kamer, które transmitują na żywo materiał wideo dokumentujący warunki na drogach, ale nie go nie nagrywają. Nowe prawo zezwala na nagrywanie, a „obrazy z kamer” mogą być wykorzystane przez organy ścigania w celu zbadania każdego przestępstwa związanego z użyciem broni palnej.

Mimo że prawo weszło w życie, urządzenia wciąż nie rejestrują obrazów, a na lokalnych drogach w dalszym ciągu dochodzi do kolejnych strzelanin.

IDOT twierdzi, że policja stanowa będzie miała pełny dostęp do kanałów z materiałem na żywo na początku tego roku. Wszyscy wspólnie pracują nad uzyskaniem niezbędnej infrastruktury, umożliwiających nagrywanie i przechowywanie danych do celów policyjnych dochodzeń. Dokładna oś czasu tych działań nie jest jednak znana.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: